Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám feje legombásodott....

Kiskutyám feje legombásodott. Ti melyik szert ajánlanátok rá?

Figyelt kérdés
Egyik mentett pincheremnek legombásodott a feje. Neostomozánt és Canesten krémet ajánlott a doki. Valami más ötlet esetleg? Mennyi idő mire hatni kezd?
2012. febr. 22. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
ha az orvos látta és megmondta mi kell rá, akkor minek más ötlet? Gondolodmi - így látatlanba - okosabbak vagyunk mint az orvos?
2012. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem sebes, de csakis abban az esetben: 3 l langyos vízhez 2 dl citromlé, 1 dl só. Belemártasz egy rongyot, és beborogatod. Gyakran cseréled a borogatást, kb. 1-2 percenként, úgy negyed óráig. Reggel-este csináld, rendkívül jó. Persze a doki által megadott terápia mellett.
2012. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Állatpatikában lehet kapni ilyen gombaölő fürdetőt erről bővebb felvilágosítást az állatorvos vagy állatpatikus tud adni. Olvastam 1 másik fórumon, hogy az 1ik gazdi azt csinálta a súlyosan gombás mellkasú kutyájánál, hogy leborotválta a szőrt ahol gombás (elméletileg az állatorvos leborotválta) és a 2 krémet együttesen kente rá, sőt még pimafucort krémet is tett rá, mindet egyszerre és estére bekötözte neki. Három nap alatt nagyon nagyot javult, mert képet is rakott föl. Én megpróbálnám. De gondolom előtte betadinos vízzel ki kell fertőtleníteni azt a területet. Arra vigyázz, hogy szabad kézzel ne nyúlj hozzá, csak kesztyűben, mert emberekre is átterjedhe!!! Egyébként a kék lukács kenőcs is nagyon jó, de az mondjuk nem kifejezetten gombára van, de lehet, hogy jót tenne!!

2012. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kifogom őket próbálni. Nyilván azért kérdeztem mert nem igazán használ kedves első amit a doki ajánlott.
2012. febr. 22. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:
2 vagyok a gomba egy nagyon makacs dolog, akár 2 hét is eltelhet, mire javulást látsz úgy, hogy eleinte úgy tűnik,mintha rosszabbodna... ez a borogatás annyiból nagyon jó, hogy a gombák cukorral táplálkoznak, így ez a lötty megnehezíti ezt a számukra, ettől pusztulnak. Régi praktika, elvileg önmagában is hatékony, de inkább ne kísérletezz, kenegesd is. Hallottam olyat is, hogy nem Canesten krémmel, hanem Canesten plus spray-vel fújják, mert az kombinált, de igazából nem tudom, használható-e kutyuson, vagy csak "maszekoltak" :)
2012. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nizoral krémmel kentem én a kutyámat és a tengerimalacomat, mikor begombásodtak, szépen elmulasztotta.
2012. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!