Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyát tartani, de...

Szeretnék kutyát tartani, de a fajtákat nem nagyon ismerem. Kit tud olyan kutyafajtát vagy keveréket, ami rövid szőrű, kis vagy középtermetű, és viszonylag csendes?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
A csendest arra érted h nem ugat ok nélkül, vagy arra h lusta disznó? :D
2012. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most az jutott eszembe (bocsi kérdező), amikor valaki azért adja vissza menhelyre a kutyát, mert hogy ugat.

Ez most így a csendesről jut eszembe. ^^


Ha nem akarsz olyan kutyát amelyik ugat, akkor a corgi megfelelő. ^^


Egyébként ok nélkül nem sok kutya ugat, ha annak a tartási körülményei rendesek, foglalkozva van vele, le van fárasztva, számára megfelelő a környezete.


Szóval igazából neked kell tudni, mennyi időd van rá, mit szeretnél vele csinálni és hasonlók. Így könnyebben tudnánk fajtát ajánlani.

2012. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább olyat mondok, ami köztudottan nagyon ugatós.

Spitzek, pumi, mudi, terrierek, sok tacskó.

Nekünk volt mopszunk (nem tudom, bejönnek-e neked ezek a nyomott pofájú kis gyönyörűségek) az alig ugatott.

Egyébként egyénfüggő, mert a mostani mopsz keverékem iszonyú sokat ugat, míg a terrieremnek alig lehet szavát hallani.

Meg persze nevelés kérdése is.

Ha kimész egy menhelyre, az ott dolgozók örömest segítenek, hiszen az ő érdekük is, hogy megfelelő kutyát találj.

2012. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőben azért kérdeztem, mert nálam va negy kutyus ideiglenesen. Csak akkor ugat, ha jön valaki (tehát jelez), amúgy tök cuki :)


Ha van esetleg facebookod:

[link]

2012. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a beagle nagyjából közepes nagyságú,rövid szőre van,és iszonyú aranyos kutyus.azt nem tudom hogy mennyire hangos,mert még nem tartottak,de ha tarthatnék,akkor én biztos beagle-t tartanék.:)
2012. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a beagle nagyjából közepes nagyságú,rövid szőre van,és iszonyú aranyos kutyus.azt nem tudom hogy mennyire hangos,mert még nem tartottam,de ha tarthatnék,akkor én biztos beagle-t tartanék.:)
2012. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

bocs hogy kétszer küldtem el de a laptopon ez az idióta

egér megőrít.folyton félrenyomok valamit:D

2012. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Magyar vizsla nekem is egy magyar vizslám van a kérésednek pont megfelel!
2012. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!