Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A habos hányás mitől lehet?

A habos hányás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Arra keltem, hogy a kutya öklendezik és mire kimentem hozzá kihányt egy kisebb fadarabot néhány szőrszál kíséretében. Aztán figyeltem egy darabig, hogy jön-e még valami, de nyugodtan feküdt, úgyhogy visszafeküdtem. Aztán megint hallottam az öklendezést és fehér habosat hányt a kutyus, ami valamilyen sárgás folyadékkal párosult. Én arra tippeltem, hogy epe lehet. Előfordulhat, hogy ez a fadarab miatt lehetett vagy vigyem állatorvoshoz?
2012. febr. 24. 06:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Mindenképp orvoshoz vele! Epe is lehet, de a habos dolgok mérgezésre utalnak. Lehet a fadarabbal, vagy valamivel kissé mérgezte magát
2012. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Inkább gyomorsav. Valószínűleg a fadarab ingerelte a gyomrát. Ha többet nem hány, akkor csak zárd el a fát ... ha hány akkor meg doki.
2012. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

mi ez a hülyeség!! Ha habosat hány az egyfajta tisztulás a kutyáknál,,szőr csomó, csont darabok stb. EZ TERMÉSZETES MINDEN RAGADOZÓ ÁLLATNÁL!

[link]

Nekünk az állat orvos is elmondta,hogy ez a hányás nem csak,hogy természetes,de ha nem hány akkor a gyomrába a szőrcsomó összegyűlik és az okoz bajt. És habosnak kell lennie.

2012. febr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Amandaroza ***** válasza:
100%

Ez a habos hányás ,ha csak havonta egyszer van és a kutya kedve jó és eszik ,játszik,,olyan ,mint máskor az nem jelent bajt.

Ha többször hány az igen.

Mienk is habosat szokott hányni havonta két havonta,,attól függ.Ja és 9 éves és egészséges!

2012. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam!:) Még kölyök és első kutya, úgyhogy mindig megijedek, ha új dolog történik vele, de gyanús volt a fadarab, azért nem rohantam vele egyből orvoshoz.:) Akkor figyelem majd a mai nap és meglátom, hogy változik-e a viselkedése. Még egyszer köszönöm!
2012. febr. 24. 07:48
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Sima gyomorsav, nem kell félni.


A feltakarítása az ami nem mókás, legalábbis én elkezdek tőle öklendezni :D

2012. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Little Red, erről az öklendezésről én is tudnék mesélni :D Nálunk a férjem ilyen, nagyon durván öklendezik tőle, amitől nekem is hányingerem lesz. Úgyhogy most már módszeresen kizavarom, ha Joey netán hányna - mert hogy ezt én bírom -, csak ez emberi dolgokat nem :D


Kérdező! Az én kutyámnál is előfordul, ha sok botot rágott össze és nyelt le, ne aggódj!

2012. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az elején én is öklendeztem, de már pár gusztustalan dolgot feltakarítottam azóta, úgyhogy kezdek hozzászokni!:D Csak az a lényeg, hogy a kutyának ne legyen baja én meg összeszorítom a fogam!:P
2012. febr. 24. 08:15
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor módszeresen tiltsam le a botok rágásáról? Mert eddig úgy láttam, hogy nem nyeli le, de ezek szerint tévedtem.:S De ilyen alapon állhatok ott mellette végig, mert úgy meg mint a porszívó és az összes botot összeszedi a környékről.:D
2012. febr. 24. 08:17
 10/20 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálja az enyém is. Ha úgy van elengedve, hogy nincs játszópajtása, olyankor botok után kutakodik. Mivel kamasz, lázadozik is néha, ilyenkor előfordul, hogy hiába tiltom le, fogja a botot és elrohan vele, ha hívom magamhoz, jön ő, de pont olyan távolságban megáll, hogy ne érjem el és ne tudjam kiszedni a szájából a botot. Miután szépen elrágcsálja a botot, onnantól megint minden oké. Egyszerűen nem értem nála ezt a botmizériát. Tiltsd le te is folyamatosan, nehogy úgy járj, mint én :)
2012. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!