Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettetek már így kutyát?

Vettetek már így kutyát?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy kennelt, ahonnan szeretnék majd egy kölyökkutyát. Viszont messze vannak, és nincs lehetőségem kiutazni érte.És ez lenne a kérdésem, hogy Ti

vettetek már úgy külföldről kiskutyát, hogy nem tudtatok érte lemenni, és repülővel küldték el?

Ez külön pénz a kiskutya árán kívül?

Vagy hogy szokták ezt csinálni?

Köszi a normális válaszokat!



2012. febr. 26. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Eleve nem vennék úgy kutyát, hogy nem látom élőben a szülőket és a kölyköt.
2012. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha megbízható, híres kennelből szeretnél így kiskutyát, akkor semmi akadálya a repülővel való utaztatásnak.

Igen, ez plusz pénz a kölyök árán felül (nem olcsó, kutyáknak sokkal többe kerül a "jegy", mint az embereknek), de az is számít, hogy honnan jönne. Európán belül lehet számolni egy 80-100 ezer FT-ra.

2012. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem. Vagy valaki kimegy repülővel érte vagy egy futárszolgálatot kell megbízni a kutya szállításával (pl airmax cargo)

Természetesen az utazást a gazda fizeti a kutya árán felül. (érdekes is lenne ha pl az Afrikába eladott kiskutyám 200 ezer forintos utazását én álltam volna)


Viszont általában olcsóbbra jön ki ha valaki kimegy a kutyával vagy a tenyésztő oda-vissza repülőjegyét fizetitek mint a cargo mert ott az utolsó centet is próbálják kisajtolni az emberből.


Ha Európán belüli a szállítás akkor vannak erre szakosodott cégek is ők valamivel olcsóbbak mint a repülős szállítók vagy a netboard kiállítási topicjában is érdeklődhetsz, hogy megy e arrafele valaki

2012. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 csacsi2 ***** válasza:
0%

Nem a kérdésre a válasz!

Viszont annyi szerencsétlen kóbor kutya van, hogy venni minek?!Hozzánk bedobtak a telekre egy pár hónapos kiskutyát. Sajnos nem tudjuk normálisan gondját viselni, pénz ,idő és hely híjján!

2012. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csacsi2, második válaszoló vagyok.

Sajnos igaz amit írsz, de akinek esetleg tenyésztési, kiállítási, esetleg munka szándékai vannak, azoknál ez természetes.

2012. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves csacsi2!


2 elfogadható alternatíva létezik: menhely (befogadott, mentett) vagy tenyésztő. A kérdező az utóbbit választotta... Örülnünk kéne, hogy nem szaporított, hanem minőségi kiskutyát szeretne. Ha import kutya mellett döntött, akkor valószínűleg céljai vannak vele.

A kérdező

2012. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem tudom hogy került a válaszom végére 'A kérdező'.
2012. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
Én biztos, hogy nem vennék így kutyát! Látatlanba pláne! Az egy dolog, hogy látsz képeket a kutyáról, de abból semmi nem derül ki! Egy lelkiismeretes tenyésztő nem is az el olyannak kiskutyát, aki legalább 1x nem volt nála.
2012. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De aki pl. Ausztráliából akar behozni kutyát, az csak nem megy ki meglátogatni előtte a tenyésztőt! Aki külföldről akar kölyköt venni, gondolom hogy ismeri már a tenyésztőket és az állományt, nem a hasára üt, kinézi az e-bay-en és megveszi a kölyköt. Így nincs nagy rizikó, aki kicsit is körbenéz a választott fajtában, az le tudja szűrni, hogy kik az igazi tenyésztők és kik a csalók.
2012. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha valaki az import kutya mellett dönt, az hosszas utánajárást követően történik. Ha ismeri az illető a vérvonalakat, miért ne vehetne 'látatlanba' kutyát? Több híres kennelben előre le vannak foglalva a kiskutyák, akár másik földrészről is. Ezek az emberek se látják mindannyian a kutyák szüleit.

A kérdezőnek válaszolva: Neked kell fizetned az utazási költségéket a kiskutya árán felül. Az Airmax cargo-ról hallottam, hogy jók, többen mondták, hogy jók a tapasztalataik velük.

2012. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!