Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás kutyát roham...

Epilepsziás kutyát roham közben megtámadja a másik kutya?

Figyelt kérdés

A 2 kutya nem együtt nőtt fel, nem rég vannak egy házban, nagyon ritkán mennek össze, főleg ok nélkül. Tehát a dominancia harcuk még megy de szolidan. Ma nem volt itthon senki a családból, nem nagyon lehetett okuk a verekedésre (se kaja, se játék, se féltékenység). Mégis az idősebbiken véres sebek vannak, és elég levert, annyira mintha epilepsziás rohama lett volna napközben. Gondolkoztam mi történhetett, és megijedtem a gondolattól hogy ha rájön az idősebbikre a roham vajon a fiatalabbik ezt hogy reagálja le? Tapasztalatok? Ötletek?

A rohama nem szokott erős lenni, nem vergődik, csak remeg kicsit, és látszik hogy görcsben van, és hogy nincs képben a külvilággal de nem tűnik fenyegetőnek szerintem.


Előre is köszönöm az összes választ!



2012. febr. 28. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
igen megtámadhatja a kicsi
2012. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, szagról is, és mozgásról is tudják egymásról, hogy mi van.


A kutyák baromi érzékenyek, és a jelekre nagyon rá tudnak állni, pl az én kutyám tudja mikor miylen hangulatom van, anélkül, hogy beszélnék hozzá.


Elég ha pff-ogok egyet, és akkor már vágja, hogy valamin felidegesedtem (pl lassú a gép vagy ilyesmi), olyankor fogja magát és kimegy a másik szobába.

2012. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A 2. válasz megnyugtatóbban hangzik, de még mindig vannak kétségeim. A fiatalabbik kutya nem olyan kicsi, 5 éves tehát azért elég tapasztalt meg falkában volt, nem egyedüliként nevelve. De hát.. nem tudom.. az is aggasztó hogy egymásnak mentek de az még ijesztőbb ha ez a másik rohama közben történt.. még megvédeni se tudja magát.
2012. febr. 28. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok kutya ösztönösen támadja a gyengébbet, és ez nálatok fokozottabban fennáll, ha dominanciaharcaik vannak. Nem ártana letisztáznotok velük, hogy marhára nem kell egyiküknek sem dominánskodnia, mert ti, az emberek vagytok a falka vezérei, és maradjanak szépen a fenekükön. Ez epilepsziától függetlenül is megoldhatja a dolgokat. Persze roham közben a másik nagyobb esélyt érezhet rá, hogy megmutassa, ki a góré, úgyhogy én nem tartom kizártnak, hogy elesettebb pillanataiban jobban támadja. Kezdjetek valamit velük, mert csúnya vége lesz. Ha kanok, akkor ivartalanítsátok is őket, az is sokat segíthet.
2012. febr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A dominanciájukkal folyamatosan foglalkozunk, vezetői szerepünk mára elég elismert lett, nem hunyunk szemet a jelzéseik felett. Jan Fennel elveit követjük, és kutyasulizunk is ahol szintén ezek szerint az elvek szerint működnek a dolgok. Általában max csak figyelmeztető morgások vannak, am csak pár pillanatig tart, harc már nincs, legalábbis a szemünk láttára. Minket is megleptek a sebek. A mindennapokban pedig szent a béke, egymás mellet fekszenek nincs gáz. Ha az öregebb (labi) túlpörög a fiatalabbik kicsit megmordul, de ennyi szokott lenni max.
2012. febr. 29. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!