Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egygazdás sportra alkalmas...

Egygazdás sportra alkalmas kutyát szeretnék, egy másik kutya mellé. Ötletek?

Figyelt kérdés
Az egygazdásban annyi elég lenne hogy csak rám hallgasson,tesomra pl ne. A sportra alkalmas alatt pedig azt értem,hogy lehessen vele hosszu távon futni,agilitizni, stb. A másik kutya pedig egy bernipásztor társasága lenne:)
2012. febr. 6. 15:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Már ne is haragudj, de egy családban nem normális, ha egy kutya csak egyetlen emberrel működik.
2012. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
miért ne hallgasson tesodra? Abszolut ne?Pl. ha azt mondja h helyedre akkor erre se hallgasson?Mennyi idős vagy? Milyen házban laktok? Mégis milyen leképzeléseid vannak?Hosszu-rövid szőrzű-középmagas-nagy?
2012. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
spániel, vagy még egy bernipásztor, spicc
2012. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Belga juhászok: malanois talán.

De azért ez nem ár ha a kutya másra is hallgat, gondolj bele te nem vagy otthon, ő meg megakarja enni a postást, hogy állítják le?

2012. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Off.

Mi a jó abban, ha egy kutya nem hallgat a család többi tagjára?

On.

2012. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jajjj...nem,nem együtt lakunk,hanem félévente egyszer jön hozzánk tesóm,tehát olyan lenne a kutyának mint egy idegen. Tehát igazából azt nem szeretném hogy bárkire hallgasson.
2012. febr. 6. 15:45
 7/20 anonim ***** válasza:

En nagyon ajanlom a nemetjuhaszt neked.


azert,mert:

-berni melle jo lenne,mert jol alkalmazkodik mind2 fajta;

-sportra alkalmas,foleg egy munkavonalu;

-reszben egygazdas,ragaszkodo,tehat rad fog a legjobban hallgatni.(foleg ha kicsi korban veszed es te foglalkozol vele a legtobbet,igy teged fogad el)

-tehat ha pl. te neveled fel kiskoratol(persze ugy,hogy a csalad is a kutya folott legyen a rangsorban) te elindulsz a mezon egyik fele(ugy h nem is hivod) es a tesod masik fele es o meg hivja is,a kutya akkor is veled fog menni,szo nelkul.

Tehat te leszel az egyetlen "100%"-os gazdaja.Az meg nem art,ha egy bizonyos szinten szot fogad masnak is.


En is igy vagyok.

14/F vagyok,es apum nj jevel sokat foglalkozom,de nem lehet azt a par evet kitepni a fejebol,amikor apum nevelte fe,o rakott neki rongyot,amikor sirt az anyja utan(pedig 9 hetesen hoztuk el) stb.

Apum a gazdaja a kutyanak,ez nem kerdes.Nekem nem is csinal meg mindent,amit apumnak megcsinal.

De azert az alap dolgokban szot fogad.


Amugy ha a gazdaja jol neveli a kutyat,akkor sem tamad a postasra,ha a tobbiek nem tudnak parancsolni neki.


Amugy szerintem munkavonalut vegyel,vagy esetleg hosszuszorut.Nekem ok a kedvenceim.


steinhart kennel,naplas gyongye kennel,dozsafalvi kennel stb.

2012. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok:


Miért van az h ilyenkor mindig a válaszolok a hülyék amikor nem tudnak a kérdezők fogalmazni? IRtad h milyen sűrűn jön át?Ennyi erővel azt is irhattad volna h a szomszédra,képzeld hozzánk a szomszéd hetente jön át mégsem hallgat a kutya rá,bár hozzáteszem ez nem afajtátol függ,hanem a nevelésedtől. egyébként ez az egygazdás marhaság sztem annyira felesleges,minden kutya egygazdás,és az a gazdi jelölt,aki zt akarja h a kutya más emberre akivel a későbbiekben együtt fog élni,sem hallgasson hát nem tul okos.Gondolok ez alatt akár a házastársadra későbbiekben,bár tudom ez veled sosem fordulhat elő.

Kérdésre visszatérve,pár fajta aki ezekre a feladatokra alkalmas: Shelti,border collie,agár,vizsla,golden retriver,ir szetter,spánielek.

2012. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

en kifejezetten utalom ha a kutyanak nem egy ember a legfobb.


Pl van egy haverom,akinek van egy 3 eves goldija,es ide adta a kutya porazat,hogy fogjam meg,amig vasarol,es en meg is vartam,de amikor kijott,akkor mondtam neki,hogy marandjon ott,es en elviszem a kutyat,lassuk hogy viselkedik.

Az az igazsag,hogy elso latasra a kutya ugy jott velem,mintha en lettem volna 3 evig a gazdaja.Nem ellenkezett.Eppenseggel haza is vihettem volna.


Az en nj-mmel egyszer kiprobaltuk,de a baratomat konkretan athuzta az uton utanam.

2012. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egy normális kutya nem hallgat bárkire, hacsak nem lett kifejezetten erre nevelve. Persze ha tesód kedvesen odahívja, előfordulhat, hogy odamegy hozzá, hiszen miért ne tenné, ez egészséges érdeklődés és szociális érzék, de ez nem azt jelenti, hogy is fogja tudni kezelni minden helyzetben.

Ha kifejezetten tartózkodó kutyát akarsz, akkor válassz menhelyről felnőttet, olyat, amelyik veled sem akar azonnal haverkodni, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy idővel hozzád kötődni fog, másokat viszont úgynúgy le fog tojni, ahogy először téged. Fajtaszinten nehéz ilyet mondani, és ezek a dolgok inkább egyedfüggőek, nem fajtához köthetők.

2012. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!