Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chemotox por nem árt a kutyának?

Chemotox por nem árt a kutyának?

Figyelt kérdés

Sajnos mint nagyon sok helyen vidéken, az én nagyapám is úgy van vele, hogy a kutya bajai majd szépen megoldódnak valahogy maguktól.

Van egy nagytesű kinti kutyája, szabadon van, de sajnos gyerekkora óta nem foglalkoztak vele, mint általában falun, az a lényeg, hogy minél félelmetesebb legyen és őrizze a házat.Áldott jó kutya csak néha kicsit agresszív.

A héten lent voltunk és a kutya elkezdett vakarózni, közben nyüszített, így rögtön rájöttem , hogy vszínű bolhás. Mivel vasárnap ugye ott nincs semmi nyitva, mondta nagybátyám, hogy csak holnap tud venni ampullás bolhaírtót, addig pedig beszórták a kutyát chetomoxal.

Nem tudom, hogy van-e belőle kifejezetten kutyáknak készült, de ez olyan volt ami rovarok ellen van.

Sajnos fürdetni a nevelése miatt nem lehet, marad ez az ampullás megoldás, de nagyon félek, hogy a Chemotox kimarja a bőrét.

Ugye nem lesz semmi baja??

Végülis a tyúkokat is azzal védik tetű ellen, ha jól emlékszem...


2009. jún. 7. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a chemotox idegméreg! bőrön beszívódva lassabban, ugyan, de ugyanúgy ártalmas.

A kutyának bolha ellen nyakörv vagy spot-on csepp kell, nem chemotox!

Ha már annyira nyüszít, ha bolhás, hogy hallgatni is szörnyű, akkor ott nagy baj lehet, nem biztos hogy elég az ampulla, spray-s bolhaírtót kell használni rá: [link]

2009. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ampullás bolhairtó, amit írsz ugyan olcsó, de annak a hatása csak 3 napig él, kiirt minden élősködőt -külső- de ez egy liter vízben kell feloldani és ebben megfürdetni. Szájkosárral próbálkoztatok már? Azért évente egyszer nekik sem árt fürdeni, mert sok kosz ,piszok felgyűlik a szőrében, ki kell tisztítani. A spot on-ok nagyon jók! fürdés után ha megszáradt mindenképpen csepegtesd rá a martájékra, arra figyelj hogy a testsúlyának megfelelő pipettát vegyél mert csak úgy hatásos.
2009. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De árt neki.

Ahogy a csirkéknek is.

2009. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tanácstalan vagyok :O(


Sajnos a vidékiek gondolkodásmódját nem lehet megváltoztatni. Amíg nálam a kutya családtag és megveszem neki a 4000 Ft-os kiltix övet , meg a kullancs elleni ampullát addig falun csak annyit költenek a kutyára amennyit nagyon muszáj (nagyapám amúgyis csak a saját orráig lát).

Mióta az eszemet tudom a kutyákat/ macskákat "matadorral" fújták be (azt hiszem ez a Chemotox elődje volt).


A kutyus nem vonyít folyamatosan csak láttam, hogy rágta a bundáját és közben felvisított.

Hagytunk pénzt nagybátyáméknak elvileg este veszi ezt a feloldó ampullát és befújja a kutyát is meg a helyét is (vszínű meg is fürdetik).

Remélem így a Chemotox is kijön a bundijából, mert egy annyira kedves, játko kutya.

Sajnos én innen Pestről nem sokat tehetek érte.. :O(

2009. jún. 8. 11:41
 5/6 anonim válasza:
0%
nem árt
2009. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az emoknak jobban!!!

www.chemotox.try.hu

2009. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!