Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két felnőtt, kan kutyát...

Két felnőtt, kan kutyát hogyan szoktassunk össze (hosszú)?

Figyelt kérdés

Én és a barátom kitaláltuk hogy közösen megsétáltatjuk a kutyáinkat.. Neki egy berni pásztora van, nekem egy vizsla-terrier keverék, közepes méretű..

Mind a két kutya nagyon jámbor volt eddig, barátkozós.

Nálunk, a kertben próbáltuk meg összeszoktatni őket, de amikor közeledtem a kutyámmal a Berni felé, agresszív volt, ki is bújt a nyakörvből és a nagy kutya torkának ment.. de a nagy kutya barátságosan közeledett hozzá, csak később már nem akart barátkozni, de egyáltalán nem volt agresszív..

Később rájöttünk, hogy az is baj lehetett, hogy az én kutyám területére hoztuk a másik kutyát, és azért is támadott..

Ha elvinnék egy mindkét kutya számára ismeretlen helyre, akkor ott könnyebb lenne? És hogyan csináljuk, miket? Van valakinek ötlete?:)


2012. febr. 29. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Semleges területen próbáljátok őket összeszoktatni.

Sétáltassátok pórázon a 2kutyát egymás mellett mindaddig amíg le nem nyugszanak, majd fokozatosan közeledhettek egymáshoz. Ha nem mutatnak agressziót egymás iránt, akkor tarthattok egy pórázos ismerkedést: hagyjátok, hogy jól megszaglásszák egymást.

De vannak olyan kutyák akiket a póráz feszélyez és póráz nélkül sokkal kevesebb vagy egyáltalán nem mutatnak agressziót. Így ha 100%osan behívhatóak, vagy zárt területen el tudjátok őket engedni, akkor ez is egy jó módszer lehet. Vagy zárt pl kutyafuttató esetén a tiedet pórázon tartani, a bernit elengedni és mikor a tied hozzászokott a másik jelenlétéhez, akkor őt is elengedni.

Még az sem lenne rossz, ha mielőtt megpróbáljátok őket összeismertetni, alaposan lefárasztod fizikailag a kutyád, vagy esetleg mind a 2t.

2012. febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen csak menjetek ele gyütt sétálni, a kutyáknak nem kell összeszagolniuk meg megismerkedniük, csak sétáljatok békésen egymás mellett. Aztán ha márt lehiggadtak és mindkettő elfogadta a másik jelenlétét, akkor össze is lehet őket engedni, de semmiképpen sem feszes pórázon, és szintén semleges területen. Az se baj, ha ez nem az első séta alkalmával történik.

Egyébként ha más kanokkal is szoktak ismerkedni, például póráz nélkül a parkban, akkor egész egyszerűen eresszétek el őket póráz nélkül a parkban. Csak ne legyetek idegesek, mert attól akár össze is kaphatnak, mikor amúgy semmi gond nem lenne.

2012. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!