Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni emberi gyógyszert...

Lehet adni emberi gyógyszert kutyáknak? Pl. Fájdalom-láz csillapítót. Tacskó kutyám van kb. negyed Rubofent adtam neki tegnap, mert nagy fájdalmai voltak. Ártottam vele?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 10:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának max algopiryn, az is csak vészhelyzetben.


Az antibiotikumkat ne keverjük ide, abból emberit irnak, merthogy más nincs, de azt is csak orvos javaslatára szabad adni.

2009. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz a kutyosodnak,egy negyed rubofen tuti nem árt neki!!!!!!!!!!!!!Nekem 2 égész sem szokott belőle még csak használni sem,nem hogy már mindjárt meg is haljak.Tudom,hogy nemm összehasonlítható a két eset,de nem lesz semmi baja.Meg ez a dolog tegnap történt,és valószínűleg látod már az "eredményét".
2009. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a válaszokat!

A kutyusom tegnap délutánra jobb kedvben volt, de sajnos kiderült hogy a daganat a méhén nem múlt el és ez okozta az újból a fájdalmakat.

2009. jún. 9. 08:16
 14/24 anonim ***** válasza:
7%

Miért nem ivartalanittatod? tenyészted? ha ennyire szenved szerencsétlen ...

nem én vagyok az aki mindig az ivartalanitást hajtogatja, de mennyire rossz lehet neki :(

2009. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha megkérdezed az állatorvosodat, az nem kerül semmibe. Szoktak felírni humán gyógyszereket, de ők tudják pontosan, melyik jó és melyik nem, no meg az adagolást is.
2009. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Gyorsan műttesd meg.A kemo nem túl jó a kutyáknak én már túl vagyok egy ilyen dolgon addig kell kipakoltatni a kutyát amíg áttétes nem lesz.Egyébként minden állatgyógyszer a humán gyógyászatból átvett
2009. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Alapvetően nem adható kutyának/macskának humán gyógyszer. Nagyon veszélyes lehet rájuk nézve. Ha nagyon muszály, akkor negyed vagy fél Algopyrin.

A legjobb azonban a carprofen, pl. Rimadyl, 4 mg/testtömeg kg dózisban. Úgy tudom ez a gyógyszertáraink többségében kapható.

2011. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Kedves utolsó, h nem lehet állatoknak humán gyógyszert adni, azért ezzel az állatorvosok igencsak vitáznának, inkább mondj olyat, hogy otthon találomra ne adjunk! Úgy helytálló! A muszáj pedig sima j-vel van! :P
2011. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
NEM SZABAD allatoknak human gyogyszert adni! Csak egy ket gyogyszer van amit ok is szedhetnek,de elotte az allatorvossal konzultalj! [link] ezt a linket nezd at! Es soha de soha ne gyogyszerezz onhatalmulag!!!!!!
2012. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. Sajnos rendelőnkben nem egy olyan esettel találkozunk, amikor a gazdi elkezdi gyógyszerezni kedvencét a maga által már régóta ismert, embereknek szánt lázcsillapítóval, mert az állat kissé bágyadt, esetleg étvágytalan, és amikor simogatja, úgy érzi, láza is van. Az első és legfontosabb megállapítás, hogy a kutya és macska testhőmérséklete jóval magasabb a miénknél, 39,5 fokig nincs hőemelkedés, sőt láz sincs, ennyi a normális testhőjük. Lázról csak 40 fok felett lehet beszélni, és az sem mindegy, hol, hogyan és mennyi ideig mérik a hőmérsékletet. Ezért érdemes már lázra utaló tünet esetén is állatorvoshoz fordulni. Hasonló a helyzet akkor is, ha az állat fájdalmat jelez, nyöszörög, vagy sántít, és a gazda bead egy kis fájdalomcsillapítót. Amikor az állapota nem javul vagy éppen rosszabbodik, akkor viszi csak el állatorvoshoz a kedvencét.
2013. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!