Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a törzskönyvről?

Mi a véleményed a törzskönyvről?

Figyelt kérdés
Muszáj-e kiállításra járnom ha fajtatiszta törzskönyves kutyát veszek?

2012. márc. 2. 18:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ma 21:00


Na ja. Érdekes meglátás.

2012. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 21:00

Ez csak játék a szavakkal. Persze, hogy nem "korcs". Viszont egy olyan kutyát, amelyik valóban hasonlít a fajtára, de nem ismert a szülők egyike sem, bizony nem lehet 100%-osan fajtatisztának nevezni. Nagyon sok keverék kutya születik szinte teljesen az egyik fajtára hasonlítóra. Aztán egy alom után kiderülnek a titkok.

2012. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:
Tenyésztőnél nem opcionális a törzskönyv. Ha olyan helyről veszed, ahol választhatsz, akkor az sem biztos, hogy a törzskönyves az, aminek mondják.
2012. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan egy barátnőm járt úgy, hogy angol szettert vett (nem tudom, honnan, rég volt), és a törzskönyvet utána később Ő csináltatta meg, járt utána stb stb.... tehát akkor az az angol szetter nem fajtajellegű keverék. Mert adtak neki végül törzskönyvet. Igaz Ő szaladgált utána, de az ilyenek miatt írtam, hogy ha teszem azt mégsem megy utána.... akkor is angol szetter, csak nincs bizonyítéka!!! Ez megtörtént, szoval nem kitaláltam. És tuti, hogy ilyen van máshol is... Más kérdés, hogy normális helyeken ilyet nem lehet, mert csak tk-val vásárolhatsz. Pl láttam most egy olyan gyönyörű csoki labrador kant, hogy még nem láttam ilyen szépet. És kiderült, nincs törzskönyve.... amugy is Franciao-ból hozták és már nem akartak a tk-vel bajlódni. Az állam majd leesett! Van itt 5-6 labi a környéken, de törzskönyves. És mind elbújhat emögött a kutya mögött!
2012. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kutyám nem törzskönyves, nem tenyésztek vele, "csak" egy munkakutya. Személyazonosságnak ott van az oltási könyve, amiben benne van minden adata, az is, hogy kinél született. A törzskönyvről az a véleményem, hogy aki bármilyen kicsike szándékot is érez az állat továbbtenyésztésére, vagy kiállítására, esetleg valamilyen versenyeztetésére, az ne utólag sírjon, hogy nincs törzskönyv és utólag hogy lehet csináltatni. Viszont ha kell egy társ akkor egy törzskönyv nélküli, tehát keverék kutya is jó és nem lesz kevésbé értéktelen. A legrosszabbak fajtatisztának kikiáltott beltenyésztett állítok, akikért egy vagyont kérnek el.
2012. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!