Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalat alapján milyen...

Tapasztalat alapján milyen kutyának tartjátok a német juhász kutyát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nagyon szeretem a mafajtát. Ha jól van nevelve egy hihetetlen j családi kutya lesz, és nagyon jó őr is!
2012. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
3x támadott már meg német juhász, szóval ha azt mondom, hogy "hamisnak" akkor finoman fogalmaztam.
2012. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt németjuhászom.Az egyik legjobb kutya a világon.

Hűséges,okos,tanulékony,játékos,jópofa,erős, védelmező..Minden megvan benne ami egy kutyában kell hogy legyen.

Azt akit meg németjuhász támadott meg,nos ő kifogta azokat akik nem voltak megnevelve..De ettől még nem kell leírni őket.Engem tacskó harapott meg ű,mégsem írom le őket..Valahol azok is jópofa kutyák.

2012. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már többször volt, és azt hiszem, kimondhatom, imádni valóak! Rendkívül okosak, talán inkább intelligensnek mondhatók, nagyon gyorsan taníthatók, bár igaz, foglalkozni kell velük. Én csak ajánlani tudom annak, akinek van ideje foglalkozni vele, aki társat szeretne maga mellé. Nem tolakodó a hízelgésük, mindig tudják, hol a helyük.

Ki kell kérni a tenyésztő véleményét is, aki az alomból biztosan fog tudni olyat ajánlani, aki leginkább passzol az "elvárásoknak".

2012. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki találkozott jól nevelt, kedves, vagy éppen remekül dolgozó, sportoló német juhásszal,annak jó véleménye van a fajtáról. Akinek a rosszul nevelt, elhanyagolt kutya ismertsége jutott, az érthető, ha nem a legjobb véleménnyel van róla.

Azt hiszem, ez minden fajtánál így van.

2012. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól mert lepontoztatok 0-ra, attól még a tényen nem változtat.
2012. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

22:23

Azért mert eddig háromszor támadott meg németjuhász , attól az összes ilyen természetű ? Nem hinném szóval nem jelentheted ki az összesre tényként hogy "hamisak".

Ilyen alapon mondjuk ismerek 3 nem szobatiszta yorkit , ezért a yorkik nem szobatiszták...Remélem mostmár érted miért pontoztak le.

2012. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Domináns fajta, a közhiedelemmel ellentétben nem való kezdőknek, sem egész életére kertbe zárt házőrzőnek. Munkakutya, dolgozni kell vele, és határozott, erős irányítást igényel. Nem az eszéért szeretjük, de tanulékony és szeret engedelmeskedni, ha olyan gazdája van, akinek érdemes.
2012. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel kiegészíteni az eddigieket, csak ugyanazokat tudom írni:

Rettentő intelligens, könnyen tanul, abszolút imádnivaló. Az enyém nagyon szereti a különböző feladatokat, az agilitytől a keresésig. Egygazdás lehet, ha nem az egész család foglalkozik vele, de ha egygazdás is, a többieket is tiszteli.

Nagyon jó jelző, őrzőkutya. A jelzésre igazán tanítani sem kell, és ha az őrzésnél tartunk, ha nem is szakszerűen, de a vérükben van. Az enyém hat hónaposan letépte egy hapsiról az inget, aki úgy jött be az ajtón, hogy nem hívtuk be, és nem mutattuk be neki. Nyilván utána járattam kutyasuliba és leszokott az önállóskodásról, csak azt akartam mondani, hogy tényleg nagyon védelmezők. Általános szokásuk, hogy harapják a vízsugarat, és azt hiszem, hogy még a dagonyázás is egy ilyen szokás, viszont plusz pont, hogy ők nem fekszenek bele dögökbe. Legalábbis az ismeretségi körömben lévők, és az én kutyáim sem csinálták ezt.

Nagy mozgásigényűek, és ha nincsenek szocializálva, akkor dominánsak lehetnek a többi kutyával. Magas a fájdalomküszöbük, de sajnos közismert egészségügyi gondjuk a diszplázia.

Szerintem sem kezdő kutyásoknak való, erélyes vezetőre van szükségük, de őt szívvel lélekkel szolgálják. Én nagyon szeretem ezt a fajtát, igazán nagyszerű megosztani egy ilyennel az életet :)

2012. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Értelmes okos és bármire képes ha jutalmat kap érte és a betörők is messziről kerülik a házat
2012. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!