Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy 15 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Én a Hovawart vagy Groenendael-on gondolkodtam.

2012. márc. 3. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyire érett gondolkodású és határozott az a 15 éves fiú? Mennyi időt tudna a kutyával foglalkozni? Ettől sok minden függ.
2012. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gyerek mellé én szettert tudok elképzelni, mert elég jó kiállású kutya, gyönyörűek, és nagyon emberszeretőek. Egy probléma van velük, néha kicsit makacsak, de ez csak tanítás során érezhető, de szettereseknél fontos, hogy ezt tudják kezelni, és ne engedjenek a kutyának, de ne is erőszakolják rá a dolgokat. :)
2012. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Családi kutyának 15éves gyerek mellé vagy konkrétan a 15évesnek?

Elsőnek szinte bármit ami illik a családhoz jellemben, igényeiben. Másodiknak meg szinte semmit, mert lehet hogy az első 2-3évben rendesen nevelgeti, de ha elmegy főiskolára, egyetemre akkor valószínűleg a kutya otthon marad a családdal a gyerkőc meg elköltözik kollégiumba, albérletbe és maximum hétvégente fog hazajárni.

De mind a 2esetben tudni kéne, hogy mit várnak el a kutyától és mit tudnak neki biztosítani. Szőrápolás, méretek, aktivitás, 'alkalmazhatóság'...

2012. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!