Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csianlja ezt a nemetjuha...

Miert csianlja ezt a nemetjuhaszunk? A szemevel van a baj?

Figyelt kérdés

Mostanaban elegge feloldalazva jarkal a kutyus.

11 eves kan nemetjuhaszrol van szo.

Olyan,mintha nem latna rendesen az egyik szemevel,es amikor valamit nez ,akkor is elforfitja a szemet,es lennebb hajol.

Tovabba nem iszik,hanem csak a havat eszi.

Es meg az volt erdekes,hogy szurkuletben nem mert beugrani(kb 130 centi)az udvarunk szelen talalhato patak partjara.Nezte,hogy mi van ott,egyszer szinte beesett,de valahogy arrabb lepett.Nagyon furcsan viselkedik,mintha a feje es a torzse 90 fokban balra dolt volna,ugy megy.

Nagyon gyanakszom a szemere.Konnyen elesik,nem jon ki este olyan hamar a nyitott kennelbol,csak kinez,de nem tudja szerintem h mi vagyunk.

NAGYON SAJNALOM!


Kerlek segitsetek!

Kedden elvisszuk dokihoz,de addig is erlek irjatok le,hogy mit gondoltok.


2012. márc. 3. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hogy ez miért van.Lehet hogy tényleg a szem.

De a mi 1 éves németjuhászunk is egy kicsit oldalazva megy (nagyon néha)És ezért lehet hogy nem a szem.

2012. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt.
2012. márc. 3. 20:46
 3/19 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy agyvérzés érte, sajnos.

A szem romlása nem ezzel jár.

2012. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

ez komoly??

Le tudnad irni,hogy mik az agyverzes jellemzobb tunetei?

2012. márc. 3. 20:54
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de nem írom le. Ahhoz túl fáradt vagyok. Ha beírod a keresőbe:

kutya agyvérzése pl. biztosan sok írást fogsz találni.

2012. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

[link]


ezek szerint nem agyverzes

2012. márc. 3. 20:59
 7/19 anonim ***** válasza:

ezt egy oldalról másolom:Tizenkét órával ezelött elkezdte a fejét balra tartani, egyszer hányt, enyhén ataxiás lett, két órával ezelött a tulajdonos észrevette, hogy “oldalra mozog mindkét szeme” a kutyának.

8 évesnél idösebb, közepes és nagytestü kutyákban fordul elö. Sokan tévesen azt hiszik, hogy ezeknek a kutyáknak “agyvérzése” (stroke) van, amely egyébként kutyákban ritka. A Geriatric Vestibular Syndrome (GVS) esetében az egyik oldali belsö fül vestibuláris szervének a heveny, nem-progressziv megbetegedéséröl van szó és nem a központi idegrendszer betegségéröl.

Találtam valamit lehet hogy EZ A BAJA?:Enyhe vagy súlyosfokú ataxia alakul ki, az állat himbálózva áll, nem szivesen mozog, az érintett oldal felé tartja a fejét és sokszor abba az irányba döl, vagy esik el. Súlyos esetben az állat nem is tud felállni, mert olyan mértékü a vestibuláris zavara. Az ilyen súlyos esetekben az állatorvosnak nagyon kell ügyelnie arra, hogy nehogy a központi idegrendszer problémájának vélje a belsö fülben jelentkezö problémát.

Lehet hogy az utolsó amit írtam az a baja? (ataxia)

2012. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ugyan azt másoltam le
2012. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

vestibuáis tünetek (nagy piros cím)

ÉS A 3. PONT!!!!

Az az??

2012. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az ataxia?
2012. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!