Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyat tartok, ti szoktat...

Catz kérdése:

Öreg kutyat tartok, ti szoktatok rutinszerüen vervetelt kerni az allatorvostol? Ha igen, miket nezettek meg?

Figyelt kérdés

Öreg kutyam 10 eves, jagd terrier v. patterdale terrier keverek. Igazabol nem latszik rajta a kor, fekete es meg nem öszül. Eszik rendesen, jatszik a kicsivel (masfel eves mult), edzesen mar nem fogom be a bringa ele, mert nem birja, hanem fut utannunk. Eddig nem is lenne semmi problema, de par napja nyüsszög maga ele. Fekszik es nyüszit. Kiengedem, hatha pisilnie kell, de nem, fekszik a bejarat elött es nyüsszög. A kocsiban is nyugtalankodik. Mostansag eleg sokat is ugat, holott fölöslegesen sosem ugatott.


Gondoltam jövö heten elmegyek a dokihoz es kerek egy vervetelt. Esetleg, ha valamilyen daganata lenne, az kimutathato?


Köszönöm a normalis valaszokat!



2012. márc. 4. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Amúgy fiú vagy lány? csak mert a mi kutyánk 10 éves kora után mikor tüzelt csinálta ezt. Csak ugatott, nyüsszögöt. A szomszéd kutyája pedig mikor a másik szomszédé vagy a miénk tüzelt. Lehet ez a baj? Most hogy bejött a jó idő kezdegetik a dolgot. A doki jó ötlet. Szerintem a fizeted mindent lehet de legalább áttapogatja, megnézegeti. Szerintem a legtöbb daganatot vérvétellel nem mutatják ki, nem is lehet.
2012. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ivartalanitott kan. Hmmm, de ha lenne valami szervi elvaltoza (vese, maj) csak mutatna, hogy "rosszak" az ertekei?

Csak aggodom miatta, nem volt meg sosem öreg kutyam. Olyan, m intha nem talalna a helyet, masik pillanatban meg egy önfeledt kölyöknek erzi magat :)

2012. márc. 4. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden kimutatható, ha konkrétan arra keresnek rá.


A daganatot amugy is latnia kellene a magas fehérvérsejtszámból, bár ilyenkor már előrehaladott stádium van.


Én vmilyen kőre tippelek, vagy csak front van ami megviselte.

2012. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A frontot én is írni akartam:) A máj problémákat és egyes vese gondokat, szívgondokat biztos ki tudnak mutatni. De majd a doki megmondja:) Jobbulást neki és sok sikert:)
2012. márc. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kérj egy kivizsgálást, adoki látni fogja, hogy mit csináljon (ha rossz a szívhangja,akkor szív ultrahang kell, ha fájdalmasa veséje vizelet...stb.

Bízd az orvosra

2012. márc. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2012. márc. 5. 08:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szerelmes:) Tüzelés van, az én kis pasasaim is egész nap nyüszögnek.


Amúgy van egy érték a vérben, ami kimutatja a daganatot, ha jól tudom, a széteső sejteket mutatja ki a vérből. Most nem tudom mi a neve ennek az értéknek, de utána tudok nézni.

Én a 7,5 éves kutyámnak nézettem, mert nagy volt a hasa, de kiderült hogy csak felfújódásos emésztési probléma, nem daganat.

Érdemes a máj, vese értékeit is nézetni.


De szerintem könnyen lehet hogy most csak szerelmes.

2012. márc. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ha ivartalanítva van is, azért hat rá a tüzelés valamilyen szinten. De tény, hogy sokkal kevésbé kéne, mint ha ivaros lenne még. Nekem is izgatottabb az ivartalanított kanom, mint az ivaros, de az étvágya pl. sokkal kevésbé ment el és jóval nyugodtabb.
2012. márc. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!