Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet két kutyát...

Hogyan lehet két kutyát megbarátkoztatni egymással (Több infó lent)?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 7 éves kan, Magyar Vizslám. A szomszédomnak van egy szintén kan, fiatal 3-4 hónapos staffordshire terriere. Próbáltuk szoktatni egymáshoz de nem sikerül. Ami furcsa hogy a vizsla elviseli a kicsit, de a kicsi meg meg akarja támadni a nagyot. Tehát Csúzli, a vizsla különösebben nem foglalkozik, vele nyugodtan viselkedik (pedig határozottan hiperaktív típus) míg a kicsi meg keménykedik ezáltal nem lehet összeengedni, sőt még egymáshoz közel vinni sem őket. Válaszotokat előre is köszönöm!
2012. márc. 6. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
egy 3-4 hónapos kutya nem keménykedik,hanem játszani akar. Ahogy az alomban játszott a testvéreivel. A nagy természetesen nyugodt vele, hiszen kölyök,majd rászól,hogy hol a határ.
2012. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem keménykedik. Játék és játék között is vannak különbségek. Az én 8 hónapos bullmacim úgy játszik, mint egy nagy mamlasz. Van egy dalmata barátja, harapják egymás fülét, torkát, birkóznak, sokszor akkorákat huppannak, hogy már nekem fáj, ők meg csak játszanak tovább. Nekik ilyen a játék, míg más kutyák pl. csak kergetőznek.

Hogy érted azt amúgy, hogy meg akarja támadni a nagyot, mit csinál olyankor?

2012. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a másik kérdés, hogy a kicsi pórázon van esetleg közben? Vagy szabadon van mindkettő?
2012. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, mindkettő pórázon van! Igen logikus hogy csak játszik, de a viselkedésén egyáltalán nem az látszik. Ezért mertem azt a szót írni hogy keménykedik. És közben a gazdája mellet nyugodt, csak mikor közelebb visszük egymáshoz akkor indul be, feszíti a pórázt stb. Egyszer mikor túl közel vittük, lehet kicsit el is kapta a nagyot, de a vizsla akkor már szintén elkezdett morogni. Ugyan nem morog, nem ugat a kicsi, de egyértelműen látszik hogy nem játszani akar.

2012. márc. 6. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Pórázon másképp viselkednek a kutyák. Próbáljátok meg összeengedni őket, nagy baj nem lehet belőle, a kicsi még nagyon fiatal, a tied pedig ha jól lett szocializálva, nem fogja bántani a kölyköt, maximum jelzi neki, hogy hagyja abba.

Ha mégis azt látnátok a kölykön, hogy agresszív, pillanatok alatt meg tudjátok fogni a két kutyát. A kutyaoviban volt egy amstaff, ő is morgott mindegyik kutyusra és oda-oda kapott nekik, mint kiderül, azért, mert félt. Az staffi gazdija viszi rendszeresen a blökit kutyák közé?

Ja, és hogy a pórázra is mondjak egy esetet. A lakótelepen van egy tacsi, pórázon morog az én bullmacimra, oda-oda kap, viszont ha kimegyünk a többi kutya közé és mindkettő szabadon van, már nem ilyen szinten megy a dolog, néha megugatja, hogy ő nem partner a játékra és ennyi.

2012. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ebben lehet valami, hogy azért csinálja ezt mert fél. Van még nekik egy pincsijük akivel születése óta együtt van, már megszokhatta, de más kutyákkal még nem nagyon találkozott.
2012. márc. 6. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Engedjétek össze őket, az előbb elfelejtettem írni, hogy a póráz ad nekik egyfajta biztonságot. Olyasmit is kiválthat egy kutyából, hogy "Itt van mögöttem a gazdám, bármit csinálhatok, úgyis megvéd."

Ha szabadon vannak, már nem olyan bátrak.

2012. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még annyi kiegészítés, hogy amikor az én kutyám is pórázon volt és rámorogtak, ő sem vett róla tudomást, volt egy időszak, amikor azt hittem, nem ért kutyául. Viszont pl. pár hónapja volt egy német dog, aki rámorogtt, egyiken sem volt póráz, fülét-farkát behúzva jött oda hozzám.
2012. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A staffi otthonában történt amúgy a próbálkozás?

Mindenképp javasolnám, hogy nálatok legyen inkább a következő (ha a vizslátok nem védi a területét)!

2012. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, holnap újra próbálkozunk ezekkel!:)
2012. márc. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!