Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatnám meg a kiskuty...

Hogy taníthatnám meg a kiskutyámnak, hogy visszahozza a játékot amit eldobtam neki és utána futott, de lefekszik vele és rágja? 10 hetes.

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Még túl fiatal. Kicsit később kell majd, így:


[link]

2012. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért volna túl fiatal? :O Akkor semmit ne tanítsak meg még neki,vagy mi?
2012. márc. 7. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Most ezt komolyan kérdezed? Egy 10 hetes bébikutyáról beszélünk. Kb. mint egy másfél éves gyerek. Azt se rögtön biciklizni tanítjuk, hanem előbb járni. A kutyádnak egyelőre elég lesz az ül, fekszik, gyere ide, pacsi... Lehet kondicionálni a klikkert, pár hét múlva lehet neki tanítani a "fogd" vezényszót. Szépen lassan apránként, egyszerre csak pár percig terhelni, mert még nagyon kicsi. Majd 5-6 hónaposan akár az apportot is össze lehet rakni neki, ha jól haladtok. Ha elolvastad amit küldtem, akkor látod, hogy elég összetett feladat. Vannak olyan apport ösztönnel született kutyák, akiknek nem kell tanítani, mert ha eldobsz valamit, azonnal viszik neked vissza, de ez nem várható el az összes kutyától. Ha magától nem csinálja, akkor tanítani kell, de mindent a megfelelő életkorban!
2012. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát elkezdtem már vele, mert privátban kaptam tanácsot, amúgyis klikkerezett már vele a tenyésztoje és már tud egy csomó dolgot, de mindent játékosan tanítok neki. 5-6 hónapos koráig tuti nem fogok várni, mert a másik kutyámnál is vártam, és ő belőle még az a kevés apportkészség (értsd érte fut) kiveszett, most meg már másfél éve alig bírtam neki különféle részeket megtanítani neki. Nem szereti a labdát, csak azért hozza mert kérem. És szeretném ha kicsi szeretne labdázni, és ne azért csinálja mert nekem akar jót.
2012. márc. 8. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Világos és érthető, ha labdafüggővé akarod tenni, de ehhez pont az kell, hogy ne eröltesd! Játsz vele, labdázz, mindig jutalom legyen számára a labda és csak lassan növeld az elvárásokat, ha nem akarod elvenni tőle a kedvét. Véletlenül se kapcsolódjon a labdához semmi ami "kötelező", semmi negatív élmény. (Azért érdekesek az ilyen privát válaszolók, akik nem merik felvállalni nyilvánosan a véleményüket, vagy nem akarják, hogy más is tanulhasson belőle.)
2012. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!