Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatnám meg neki,...

Hogy taníthatnám meg neki, hogy hozza vissza a labdát?

Figyelt kérdés

Szeret futni a labda után, de valahogy nem érti meg,hogy mit akarok tőle. Elsőre ha eldobom hatalmas lendülettel szalad, visszahozza,olyan 1 méterre tőlem ledobja,leül. Megkapja a jutifalatot. Másodszor már csak utána néz,és csak a jutalomfalat érdekli.

Ha nem adok jutifalatot, egyszer se szalad el érte. Ha odadobom neki, elkapja, játszik vele,de nem hozza oda, csak eldobja,és szalad a jutifalatért.

Bármilyen ötlet jól jöhet :)


2012. febr. 27. 09:49
 1/7 Dottorre ***** válasza:
Hihi... ismerős. Irigy kutya :) Én egy idő után feladtam a próbálkozásokat. Értette ő, hogy mit akarok tőle, de jobban szeretett egyedül ellenni vele. A legjobb módszer ilyenkor (azt mondták az okosok), hogy ha elviszed játszó kutyák közé, akik visszahozzák a labdát. Esetleg egy parkba. A kutyák szeretnek egymástól tanulni, ha azt látja, hogy visszahozza a kutya a botot(labdát), és megdícsérik érte, talán ő is meg fogja csinálni magától. EZen kívül talán még azt csinálnám meg (én nem csináltam, de jó ötlet lehet), hogy pórázon játszanék vele így. Eldobnám 1-2 méterre a labdát, elmenne érte, szólnék, hogy "Hozd ide", magamhoz húznám, és nagyon megdícsérném, majd újra eldobnám a labdát.
2012. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dottorre ***** válasza:
Visszatérve az én megoldásomra, végül azt csináltam, hogy beadtam neki a derekam, és most rohangálunk. Odahozza, incselkedik, én úgy csinálok, mint aki el akarja venni a botot tőle, ő pedig örömmel rohangászik körbe-körbe, majd amikor megunja, odahozza, elengedi és kezdődik előlről!
2012. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha más kutyával játszik, akkor elveszi tőle a botot,labdát, ledobja,és onnan nem érdekli.

Próbáltam ezt a pórázast is, akkor ahogy meghúzom, eldobja a labdát, és jön. Pedig amúgy annyi trükköt megtanult, de ez valahogy nagyon nem megy :(

2012. febr. 27. 09:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja,ő nem ezt csinálja. Nem az a baj,hogy nem teszi le. Elsőre elszalad,visszahozza,ledobja. Másodszor már csak utána néz,és ül, nyüszít,és várja a jutifalatot.
2012. febr. 27. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:

de mire kell a jutalomfalat?

ha labdás a kutya, akkor a labda legyen a jutalom.


egyébként két alternatíva vált be nálam eddig (nyilván ezer lehetőséged van még).

az egyik: 2 labda. eldobom az egyiket, kutya megy érte, elindul vele visszafelé és még azelőtt, hogy elejtené, a másikat eldobom a másik irányba. elsőre természetesen nem fog megoldódni a probléma, de pár hét alatt fel lehet építeni, hogy a kutya behozza, kézbe adja az 1. labdát, és a jutalom mindezért az, hogy eldobom neki rögtön a 2.-at.


a másik módszer: hosszú póráz. itt nem is labdával, hanem hurkával kezdtem (de akár egy madzagos labda is jó lehet). zsákmányoló játék, húzom a földön, ő ráfog, kicsit húzódzkodunk, aztán hagyom nyerni, és hosszú pórázzal futunk egy picit a zsákmánnyal (ha megállna rágni, akkor finoman de határozottan belerántok, hogy fusson velem), együtt örülünk, aztán ellépek tőle, és kapja a parancsot, "hozd". nyilván nem fog elindulni, de ekkor megint használom a pórázt. aztán finoman magam felé húzom a kutyát, simogatom az oldalát míg ő gyűri a játékot, megfogom a kötelet/hurkát és újra húzódzkodni kezdünk, elveszem tőle, eldobom pár méterre (hogy pórázhosszon belül legyen), megint örömkör, megint behívás, megint kötélhúzás, aztán vagy hagyom nyerni, vagy eldobom. ezt folytatjuk 5-10 percig, és vége. másnap megint csináljuk egy picit. ebben az esetben is az a lényeg, hogy a parancs teljesítéséért (játék kézbe adása) maga a játék a jutalom, csak itt ugyanaz a labda/hurka végig.

2012. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Testvérem kapott egy Beaglet és elösször arra tanítottam meg hogy ha a combomra csapok kettőt tenyérrel rögtön idejön!

Aztán eldobtam a labdát és a combomra csaptam kettőt az elején nem hozta ide a labdát hanem félúton elengedte viszont akkor nem kapott jutalom falatot! Mikor hozta kapott, és aztán rájött. Ma már örömmel rohangászik a labdával és nem érdekli a jutalomfalat nem is várja mondjuk nem is kapna!

2012. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egyik fent felsorolt megoldás sem vált be, sem a kaja, sem másik, akár ugyan olyan labda, sem a hosszú póráz. Végül a rászólás, könnyebb büntetés vált be. Megmaradt ugyan olyan apport mániás kutyának, mint volt, viszont ez is szabály lett. Még jól is jött, ezzel is csak emelkedtem a sorrendben.
2012. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!