Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan bullterrier tenyészt...

Van olyan bullterrier tenyésztő, akinek, nem teljesen fehér kutyái vannak?

Figyelt kérdés
nekem nagyon tetszik a bullterrier, de a sima fehér annyira nem, mint a barna:) Mennyire mozgékony kutyus? Mennyire hullik a szőre? Meg minden tapasztalatot szívesen fogadok:)

2012. márc. 7. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van, mert én ismerek tarka bullterriereket is:)

De azt nem tudom, melyik kennelből valók...


Iszonyú mozgékony,gyakorlatilag lefáraszthatatlan.

és kicsit fafejű is - de tényleg, imádom őket, de ez hozzá tartozik az igazsághoz.:D


Voltam egy kutyás táborban, ahol az egyik kiképzőnek bullterrierje volt.

Épp kutyástul készültünk úszni, amikor egy rovöd előadást tartott, hogy a vízben veszélyes lehet, ha a kutya belénk akar csimpaszkodni, "ránk úszik", ilyenkor szóljunk rá, esetleg toljuk egy 1x-2x.

Aztán hozzátette, hogy akinek bullterrierje van, az nyomja 20x a víz alá a kutyát, és akkor talán megérti, mit NEM akarunk tőle.:D


A fafejűt szó szerint is értheted, mert bárminek nekirohan fejjel. ilyenkor 10 másodperc filmszakadás, megrázza magát és megy tovább...


A szőrhullásról nem tudok sokat, szerintem ő is vedlik tavasszal...

Én ilyenkor gyakrabban átkefélem a kutyáim bundáját - pedig mind rövid vagy középhosszú szőrű -, de így legalább annyival is kevesebb szőr kerül a teámba...:)



Jó kis fajta, de ne várj gyors, átütő sikereket a nevelésétől...:D

2012. márc. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Óh, köszi, hogy válaszoltál, már azt hittem senki sem fog válaszolni:) Nekem van most egy kutyám, mellé szeretném, de ez a kutya is elég "fafejű":)
2012. márc. 8. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

:D akkor tuti meglesz a közös nevező...:D

de jól gondold át, mert két fafejet megnevelni nagy kihívás!

ráadásul 2 kutya az már falka.

Ha összefognak ellened, az lesz csak az öröm...:D


Persze nem lehetetlen a feladat, de elképzelhető, hogy újra kell majd nyálazni pár kiképző könyvet...:):)

Jó kutyázást!:)

2012. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Hát a mostani kutyám, az már öreg, sajnos. Ja és mennyi mozgásra van szüksége a bullterriernek naponta? 2-3 óra foglalkozás elég neki? + szellemi foglalkozás + hétvégenti kutyasuli-, ovi?
2012. márc. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!