Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy macska? Miért?

Kutya vagy macska? Miért?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 13:01
1 2 3
 1/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

KUTYA!!!


-hűséges, ragaszkodó

-nagyon alkalmazkodó

-nagyszerű társ

-kitűnő sport- és szabadidőpartner

-teljesebb az élet vele, stb.


Macskát nem is szívesen tartanék...csak lakásban nem lenne szívem, kertben pedig elmászkál, kutya elkaphatja, kocsi elütheti, megmérgezhetik, stb :(

2012. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

Ló. =P

Mert nem is "szolga", de nem is olyan... hogyismondjam... független, mint a macska. Hanem, ha valaki jól bánik vele, akkor igazán segítőtárs.

2012. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

Ez sokmindentől függ. Én mindkettőt szeretem, jelenleg szobacicánk van, de ha lesz saját házunk, veszünk kutyát is.

Ha lakásba szeretnél állatot, akkor macskát ajánlom, nem kell sétáltatni és sokkal tisztább, jobban bírja a bezártságot.

Kintre viszont a kutyát, őrzi a házat, jobban tűri az időjárás viszontagságait.

2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen kutya. Imád a gazdi közelében lenni, akkor a legboldogabb, ha vele lehet. Sokkal erősebb, szorosabb kapcsolat alakul ki az ember és kutya között, mert rengeteg a közös program, séták, kirándulások, játékok stb. Így aktívabban részese lehet a családnak.

Ill. Szilvi már felsorolta előttem a többi dolgot :)

2012. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Kutya.

- hűséges

- imádnivaló

- csak a gazdáját szereti

- okos

- és mert a kutya az ember legjobb barátja és ez leírhatatlan dolog.


Miért nem a macska ? A macska egy nem is tudom mi. Azt várja hogy etesd és kész , aztán ha úgy tetszik neki elmegy éjjel ide meg oda akár nap közben is és más emberek is a családjába tartoznak csak a kaja miatt és a kényeztetés miatt. Mivel hálálják meg ? Semmivel.

A ló pedig egyáltalán nem hűséges , ha baj van akkor rohan el a macskával egyetemben , míg a kutya hősiesen a tűzbe veti magát hogy megmentse szeretett gazdáját. Ennyit erről!!! Kutya <3

2012. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő:)


A kutya, mert: hűséges, lehet vele mindenhova menni, csavarogni, lehet őt tanítani, nagyon ragaszkodik a gazdájához, rengeteg célra alkalmas (mentőkutyák, vakvezető, kereső stb.)


A macska, mert: önálló, önfejű, gyönyörű, vicces, órákig elvan az ölemben, szeszélyes, nem megvesztegethető.


Mindkét állatban vannak olyan tulajdonságok, amiket nagyra becsülök, így egyik mellett sem tenném le a voksom.

2012. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Ja és a kutya nem szolga. :) Már rég óta nem az hanem egy nagyon jó testvér , barát , családtag . A ló meg haszonállat , szolga. Húzza a lovaskocsit meg ilyenek. A kutya meg a gazdi ölében ül és onnan nézi a lovat :D
2012. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

ma 13:23

Látom, még nem volt lovad. Aki jól bánik a lovával, azt nem hagyja el a ló a csata kellős közepén sem! Csak aki nem képes KIÉRDEMELNI egy állat szeretetét, annak könnyebb olyat venni, ami természeténél fogva meghunyászkodik előtte.


Régen az arabok lova pl. szinte mindig a halott arab harcos mellett maradt a csata után is, illetve megemlíteném még pl. a Reckless nevű lovacskát, aki nap mint nap a második világháború felfordulása közepette hordozta a kajautánpótlást a katonáknak, miközben körülötte golyók záporoztak. És ő mégsem tért le az útról, hanem ment a katonákhoz.


És az én lovam is, ha véletlenül néha leesek, akkor azonnal megáll, és ott marad.


Más kérdés, hogy manapság a városlakóknak már annyi közük sincs a lóhoz, hogy meg tudják mondani, hogy ha sunyít, akkor barátkozik-e, vagy fenyeget. Ja, mert a kutya születésétől fogva érti az ember beszédét, de a ló barátságáért valamit tenni is kell. (Igaz, vannak lovak - pl. Clever Hans -, akik tökéletesebben megtanulják az ember metakommunikációját, mint a kutyák, de ez nem születésüktől fogva létező adottság, erre csak az intelligenciájuk miatt képesek.)

2012. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kutya.Azt,hogy miért már leírták előttem.:) A macskákkal sincs bajom,de inkább kutya párti vagyok. (Bár jelenleg nyuszim van.:D)
2012. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bunkó lenni, de látsz olyat, hogy a kérdésben az szerepelt volna, hogy kutyát macskát vagy lovat?

Mert én nem.

2012. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!