Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudjuk etetni a kutyáktól...

Nem tudjuk etetni a kutyáktól a macskákat, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Van nálunk 2 kutya és 2 macska. Az egyik kutyus még csak 2 hete van nálunk, az utcáról fogadtuk be, ő nagyon haspók, mindent megeszik, ami az orra elé kerül, beleértve a macskák kajáját is, ami egyrészt elég drága mulatság, mert gyógytápot esznek, másrészt sztem a kutyáknak se tesz jót. Ideiglenes megoldásként a pulton van a macskák kajája, de hát ez így nem túl jó... Van vmi tippetek, hova tegyük a macskakaját? Az a baj, hogy túl sok lehetőség nincs eldugni, mert ahova a macskák mehetnek, oda a kutyák is.
2012. febr. 13. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van olyan helyiségetek, ahova be lehet tenni a macska kaját, annak az ajtajára tehettek macskaajtót. Azon nem fér át a kutya.
2012. febr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
külön zárod a kutyákat amíg a macskák esznek
2012. febr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre etesd a kutyákat és a macskákat egy helyen és ha végeztek rakd el a kaját, ne legyen lent egész nap!
2012. febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát, nálunk hasonló volt a probléma. Sajnos képtelenség a kutyákat és macskákat egyszerre etetni, mert 1) a macskák méltóságon alulinak tartják, hogy egy légtérben étkezzenek a kutyákkal 2) nem tudják egyszerre behabzsolni a napi adagot, mint a kutyák, hanem jobb, ha egész napra elosztva elcsipegetik.

Végül úgy oldottuk meg, hogy a cicáknak feljárást biztosítottunk az ablakpárkányba. Felmennek, ha kedvük tartja, ha pedig kiszórnak egy kis tápot, a kutyák lentről összemajszolják.

2012. febr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Nem kell egész napra kinn hagyni a cicák kajáját. Amíg esznek, addig figyeltek a kutyákra.
2012. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyuéknál a macskák a fürdőbe vannak zárva amíg megreggelizik/vacsorázik a csapat. Amíg nekem 2 macska 1 kutya felállás volt itthon addig egyszerre kaptak enni én meg felügyeltem, hogy mindenki a saját tányérjából egyen. Pár hét alatt amúgy meg lehet tanítani a kutyát az etetési rendre.

Most két kutyám van, múltkor volt itt egy barátnőm etetési időben és megkérdezte, hogy mit csináltam a kutyákkal, hogy nem ugrálnak, lökdösnek amíg kirakom a kajájukat és mindenki a saját adagjához megy? Megneveltem őket. Szóval simán meg tudod tanítani a kutyát arra, hogy csak a saját adagját egye meg. Türelem. :)

2012. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:

Nálunk mindig a macska kap először, utána a kutyák.

Volt egy cicám, aki mikor meghallotta a tányérzörgést, először végigkergette a kutyákat a lakáson és mikor már biztos volt benne, hogy senki nem merészkedik a tányérja közelébe, akkor állt neki enni.

2012. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 kutya, 1 macska a felállás.

Bár türelmet igényel, de le lehet szoktatni a kutyákat arról, hogy hozzányúljanak a macskakajához. Amikor a macska evett, olyankor a kutyák, ha közeledtek, kizavartuk őket a konyhából. A leghatásosabb akkor volt, mikor a kutyák nem tudták, hogy figyeljük őket és hirtelen megijesztettük őket.

Most ha macska eszik, a kutyák 2 méterre tőle fekszenek és nézik. Mondjuk a mi macskánk egy kis 'tapló', mivel tudja hogy a kutyáknak tilos odamenniük hozzá, ezért képes fél órán keresztül is nyammogni előttük. :)

2012. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Amiket az eddigiek írtak, vagy etessétek a macskát egy magasabb helyen, ahol a kutyák nem érik el.
2012. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy a macsekkajának egész nap előttük kell lenniük, mert egyszerre csak keveseket esznek, azért is vagyunk gondban. Mindegy, egyelőre beköltöztettük a kajájukat a fürdőszobába, mégiscsak jobb egy fokkal, mint a konyhapult... :D persze a legjobb lenne, ha le lehetne szoktatni a kutyákat a mindent bezabálásról, majd rajta leszünk az ügyön. Köszi a válaszokat, ment a zöld kezecske!
2012. febr. 14. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!