Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak nincsenek lenn a...

Kiskutyámnak nincsenek lenn a heréi (8,5 hetes) ennek tudatában vettük a tenyésztőtől olcsóbban. Továbbiakban mi a teendő? Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnál ki kell neki műteni kb. 5-6 hónapos korában leghamarabb (később is lehet, de így, korai ivartalanításnál nem lesz majd kanos), mert a hasüregben, a melegben elrákosodhat! A heréknek kint van a helyük, ha magától nem szállnak le, sajnos műteni kell.
2012. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ez mennyire komoly műtét? Ivartalanítással egybelehet kötni?
2012. márc. 8. 21:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekünk is az volt, hogy ivartalanítással szedték ki a másikat is mert az nem szállt le a herezacskóba. Amúgy veszélyes ha nem lesz kiműtve, mert elrákosodik!
2012. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű rutinműtét, nem kell aggódni. De mindenképp meg kell csináltatni. Igen, kiveszik neki, de nem is baj, mert ez sajnos öröklődő, nem vonható így tenyésztésbe.
2012. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
AMúgy sem állna szándékomban tenyészteni :), azt csinálja aki ért hozzá, én meg megmaradok az ivartalanított kutyáimmal egyszerű mezei kutyásnak. :)
2012. márc. 8. 21:27
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat ;)
2012. márc. 8. 21:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Még van ideje leszállni, de ha úgyis ivartalanítani szeretnétek (amiért ezúton is küldök egy nagy puszit:) akkor mindegy. Rutinműtét, kb. olyan, mint egy szuka ivartalanítása, hiszen a hasüregből kell kivenni a herét.

És szerintem jó lenne a műtétet ivarérés előtt megcsináltatni.

Boldog kutyázós éveket kívánok:)

2012. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor mit gondolsz az ivarérés mikorra várható egy nagytermetű kutyánál? :)) Eddig csak kicsi kutyáim voltak, ő az első nagy.
2012. márc. 8. 21:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagytestű kannál az ivarra jellemző alkat kb másfél-2 évesen alakul ki teljesen.

Viszont ivarérett akár 8-9 hónapostól is lehet. Egyedi.

2012. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha már ivarérettség előtt ivartalanittatni akarod, akkor miért nem mindegy a kutya fajtája? Én teljes mértékben ellene vagyok az ilyen fiatalkori műtétnek. A kutya normális fejlődéséhez igenis szükségesek azok a hormonok. Egyébként még a herék is leszállhatnak, lehet masszirozni, megmutatni állatorvosnak.
2012. márc. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!