Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "kell" kertesházban...

Hogyan "kell" kertesházban kutyát tartani?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva költözünk panelból kertesbe.

Van egy nagytestű keverék, mentett kutyánk. Imádjuk-szeretjük, de idáig csak panelban lakott. A napi foglalkozások megvannak, mielőtt bárki kérdezné, és ezután sem fogjuk letenni a sétákat.

A fejét nem fogja tudni kidugni a kerítésen, de bárki benyúlhat, hogy megsimogassa.

Na, ha netalántán ilyen történik és Maci megharap egy öreglányt, akkor azért jogilag felelős vagyok?

Abszolút nem harapós a kutyám, szófogadó "rendes gyerek", de lehet hogy a költözés felzaklatja, hiszen új környezet, ingerek fogják érni.

Na, szóval ha (de ne adja Isten) ilyen történik akkor mi van? Mert az paraszti eszemmel szerintem nem vonhatnak felelősségre, max. megnézhetik az oltási kiskönyvet. Hiszen én, amit lehet meg tettem/teszek: a kutya nem tudja kidugni a fejét, kint van a kerítésen a Vigyázz kutya tábla. Sőt, szerintem még az követ el birtoksértést, aki benyúl a kerítésen. Vagy nem jól gondolom?

Ha tudtok vmi linket, ahol ez le van írva, azt megköszönöm.


2012. márc. 10. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
jól gondolod, valamint egy kutya tábla se árt.
2012. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogi részét nem tudom, viszont a német juhászunk egyszer megkóstolt egy öreg lányt. Tolta a biciklit(a kerékpárt jobb oldalt fogta) közvetlen a kerítés mellett, kiabált a kutyára szokás szerint, a fenekével nekidörgölődött a kerítésnek, a kutya meg a fenekénél megkapta. A fejét nem tudta kidugni, a kerítésre ki volt rakva a tábla. Sosem bántott ezen kívül sem embert, sem állatot. A néni rendszeresen szidta a kutyát, ingerelte(szerinte túl zajos volt, túl nagy. . .), más szomszédoknak nem volt vele gondja. Felületi sérülése lett és elszakadt az otthonkája meg a nadrág. Ordított(amit megértek), szüleim hívták az orvost. Fenyegetőzött feljelentéssel, amit később nem tett meg, viszont ki akarta lövetni a kutyát. Kifizettünk minden kárát.

Máig nem értem miért kell úgy közlekedni a járdán, hogy a fenekünkkel végigporoljuk a kerítéseket, főleg olyan portán ahol van kutya. Ettől függetlenül sajnálom a nénit, de nem tartottam volna jogosnak a feljelentést.

2012. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a felelős akkor ha valaki benyúl és megsimogatja a kutyád.

Szóval jól ondolod

2012. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jól mondták az előttem szólók, ha kint a tábla, nem tudja kidugni a fejét, hanem vki benyúl és úgy kapja meg a kutya, akkor Titeket ne vonhatnak felelősségre.


Egy jó tanács: Költözés után ne rakjátok ki azonnal, se szó se beszéd a kutyát a kertbe...eleinte sokat játszatok, foglalkozzatok vele az udvaron, és a foglalkozás után hagyjátok egy kis időre a kertben, majd később folyamatosan növelve az időt. Ha állandó kinti ebnek szeretnétek szoktatni, akkor fontos, hogy naponta sokat tudjatok vele foglalkozni, ahogy eddig is.

2012. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KorcsfarkasxD válasza:
Mikor megvettük a kutyánkat Zalaegerszegről Zalaszentgrótra hoztuk.3 napig egy csöndes zugban volt ahol senki se piszkálta és csak utána kezdte felfedezni az új otthonát.Egy hét múlva már úgy viselkedett mintha mindig is ott lakott volna.
2012. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!