Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy vissza hozza a labdát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy játszasz vele.

Eldobod neki a labdát.

Hamar rájön, hogy a labda az egy játékszer amit neki meg kell kaparintani, ezért fog utánnafutni.

Ha elkapta a labdát hívogasd magadhoz.

Gyengéden vedd el tőle a labdát, és dobd el neki újra.

A labdáért való futás az ami örömöt szerez neki.

Egy idő után rájön, hogy ez az öröm csak akkor következik be, ha odahozza neked a labdát.

És voalá :)



Persze ezt nem minden kutyával lehet megtenni-

Az én csau csaummal biztosan nem. Ő még a feléje dobott csontot se kapja el. Ráesik az orrára, kiveri a szemét, nem baj, lustán megszaglássza mi a franc volt az asztán kényelmesen elrágja. :(

2009. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igazából ezt nem minden kutyával lehet megcsinálni. ez ösztönből jön, hogy futnak a labda és a friszbi után, vadászkutyáknáál. ha lehet akkor így: a labdát bedörzsölöd egy kis húsleveslével, úgy eldobod, ha megfogja jutalomfalattal hívd oda a labdával együtt vedd ki a szájából, hogy örüljön neki, hogy ő most visszahozta.ezt ismételd 1 héten keresztül minden nap vagy legalább 2. nap. ezután néha adhatsz neki jutalomfalatot, de elég lesz ha megdícséred. mert ő most már csak annak is örül hogy labdázol vele. szereti a labdát és ez a cél. de ne feledd, nem lehet erőltetni!!! sok sikert!!! :D
2009. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Első válaszoló. az utolsó 2 sorod kicsit megnevettetett.:D
2009. jún. 11. 21:44
 4/5 anonim válasza:
Az attól függ mien kutyád van,ésnekem egy Német Közép őz pincser van de ő vissza hoza mivel olyan a természete is hogy játékos nagyon hiperaktív,mielőtt szólt a sógorom hogy hoz egy kutyát nekem én már előtte vettem neki olyan csipogós játékokat és nagyon szereti.Nézz a fajta után a keresőben és olvasd el hogy mien a természete mert ha lusta kutyus akkor dobhatod neki a csokis fánkot az után megy de ott meg is eszi :S Nekem már sok fajta kutyusom volt de eddig csak ő hozza vissza de ha elfáradt vagy nincs kedve akkor nem tudom erőltetni mert nincs kedve.Sok sikert azért puszika :)
2009. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bernáthegyim van.De erről tudom,hogy nem hozza vissza.Csak érdeklődtem:D
2009. jún. 17. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!