Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Otthon csináltunk 1 Agillity...

Otthon csináltunk 1 Agillity pályát. Hogy kell megtanítani a kutyának h átugorja a deszkát? (35-40 cm a deszka magassága, nagytestű kutya)

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A segéded megfogja a kutyust az akadály előtt, te pedig a másik oldalon hívod magadhoz (akár rásegítve jutalomfalattal, labdával). Ha átkecmereg az akadályon nagyon nagyon megdícséred :) Annyi, hogy ne erőltessétek, tehát ne húzd a nyakörvnél fogva át, hanem várd meg, míg magától átmegy. Előbb-utóbb rájön hogy is kell ezt csinálni. :)
2011. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kipróbáljuk :D
2011. jún. 17. 10:24
 3/8 A kérdező kommentje:
ha majd nem lesz ilyen meleg
2011. jún. 17. 10:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még azt csináltam, hogy először nagyon alacsonyra tettem a lécet, és jutalom volt a kezembe, így futott mellettem, és átugrotta a lécet, mert alacsony volt, tudta mit kell. Aztán tettem egyre magasabbra.
2011. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg így is. De ha van segéded akkor ugy ahogy az előző válaszoló mondta, de szerintem mindenképpen kezd el úgy, hogy nagyon alacsony a léc, mert könnyebben megérti (tapasztalat), aztán mikor tudja mit kell csinálni, akkor emeld. Mert ha hirtelen nagy neki, akkor ki fogja kerülni (szintén tapasztalat)
2011. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 17. 10:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdd úgy, hogy a bot a földön van. Fussál vele át a boton, mondd, hogy hopp, és ha átfutottatok rajta dicsérd meg nagyon! Ezt végezzétek el kb. 10-szer :) Aztán rakj egy téglát nagyobb lapjával a földre, és csak a bot egyik oldalát rakd rá felesbe, a másik legyen teljesen a földön. ugyanezt a futkosásos dolgot végezzétek el, mindig fuss a kutyád mellett vagy előtt és te is lépd át a botot kezdetben. Utána rárakhatod a másik oldalt is a téglára, így ugorjátok át együtt. Minden nap csináljátok meg fokozatosan a feladatsort, és bővítheted azzal, hogy te már nem ugrod át, leülteted az egyik oldalán, MARAD-dal ott tartod, átmész az akadály másik oldalára és onnan hívod egy "Hopp" kíséretében! A vezényszót mindig mondd, és emeld fel a kezed az akadálynál, később így fogsz neki jelezni, ha "hoppolnia" kell.

Ne végezzétek magas akadályon, felesleges, hacsak nem nő majd 42 cm marmagasságnál nagyobbra a kutyusod. Otthon 30-40 centis akadályok bőven elegek, főleg, hogy ilyen melegek vannak, hisz neked sem lenne jó túl sokat futkorászni és ugrándozni, ugye?:)

Kölyök kutyával ne vidd túlzásba a feladatokat, mert belezavarodhatnak, és nekik sem jó, ha megerőltetik őket:)

Az agility úgy is csak 1 éves kortól valósulhat meg! Szlalomot taníthatod még otthon, figyelj arra, hogy páros rudakkal, én néggyel kezdtem. A kutya bal vállánál legyen mindig az első rúd az utolsó pedig a jobbon :)

Remélem segítettem :)

2011. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

és ne nagyon gyakoroljatok 20 percnél többet:)

2011. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!