Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya nyakörvhöz,...

Felnőtt kutya nyakörvhöz, pórázhoz szoktatása?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kistestű keverék kutyánk.Elég bonyolult a szitu, a lényeg az, hogy amíg nem jöttem én az előző gazdája nem nevelte soha semmire, csak volt, ugatott, evett a kutyus.Egy év alatt számtalan trükköt sikerült elsajátítanunk együtt, bízik bennem, és én is benne.Jött is az ötlet, hogy elvinném sétálni.(már említettem, hogy 8 éves, tehát nem túl fiatal, de nagyon igényli a játékot, és a folytonos foglakozást, nevelgetés, szóval nem az a tipikus "öreg kutya")Soha ezelőtt nem volt rajta nyakörv, és soha nem is volt még kint a kapun kívül.Segítséget szeretnék kérni azoktól akik értenek ehhez.Adjatok tippeket, hogy mivel kezdjem, mennyi ideig, mit hogyan.(bolhanyakörve van azt pár hónapja vettük, mert előtte cseppeset kapott, azt minden gond nélkül magán hagyja, de nem tudom, hogy ez így lesz-e a nyakörvvel is) Előre is köszönöm a segítséget :)

2012. márc. 11. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az lenne a megoldás, ha először megszagoltatnád a kutyával a nyakörvet. A legjobb, ha vastag bőrnyakörvet veszel neki. Miután megismerte, megszaglászta, azután tedd rá, és nézd meg, hogy reagál rá. Ha jól viseli, akkor se vidd még ki, csak hagyd rajta 1-2 órát. Azt án vedd le róla, és simogasd meg, és dícsérd meg. Aztán rakd vissza rá, a pórázzal együtt. Ha nem viseli jól, mikor rajta van, akkor 5 percenként vedd le róla, vagy ha nem vészes a helyzet, csak kicsit zavarja, akkor néha vakargasd meg a nyakörv alatti részt a nyakán, és csak egy két nap után tedd rá a pórázt. Ha a póráz már rajta van, akkor menj vele 1-2 kört a kertben, és ha azt megszokta, csak utána nyisd ki a kaput, és figyeld meg, hogy inkább tartózkodó, vagy szeretne kimenni. Ha tartózkodó, akkor csak lassan, közelíts a kapuhoz, magaddal húzva. Ha ki szeretne menni, akkor mehet, amerre lát, és mindig engedd meg, hogy megszagoljon mindent. Reélem segíthettem.

2012. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én először hámot javasolnék. Mivel nem egy nagy kutyáról van szó, nem kell attól sem félned, hogy elránt. A nyakörvtől megijedhet, ha húzza a nyakát, megindul vagy Te húzod meg neki, és ezt negatív tapasztalatként élheti meg. Előbb szokjon hozzá a sétához, utána ráér az, hogy szépen sétáljon.

De körülbelül hasonló tendenciával, ahogy az első leírta. Szagoltasd meg vele a hámot. És jutalom falat segítségével helyezd rá. Engedd, hogy ő dugja be a fejét a hámba (ha mondjuk ehhez hasonló [link] ). Után hagy egy kicsit, hogy mászkáljon benne. Trükközzetek, játsz vele. Nem feltétlenül kell erőltetni, akár 2-3 napig is gyakorolhatjátok. De csak akkor kezd el vele a játszást, trükközést, ha már teljesen feloldódott és nem zavarja a hám. Utána jöhet a póráz. Kis pórázt vegyél. Mutasd meg neki, utána pedig tedd rá és engedd, hogy húzza maga után. Fontos éreznie, hogy nem bánt a póráz, attól ő tud arra menni amerre akar. Próbáld a póráz látványát pozitívvá tenni, hogy örüljön, ha meglátja. Például nagyon finom jutalom falattal (főtt máj, husi, párizsi, virsli ilyesmik). Fontos, hogy érezze ez egy különleges alkalom. Utána persze jöhet a trükközés,játszás kombó megint. Ha már teljesen feloldódott fogd magadhoz a pórázt és ösztönözd arra (megint csak a legjobb falatokkal), hogy melletted menjen. Olyat is csinálhatsz, hogy a kutya elé állsz és hívod. Ha a kertben már tudtok úgy mászkálni, hogy a kutyán póráz van, Te pedig fogod, akkor falatokkal felszerelve neki indulhattok az első sétának.

2012. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Mind a kettő igen hasznos volt :)).Így terveztem én is, mint ahogyan leírttáok, és mivel jó nagy a kert, és most már remélem jó lesz az idő is..alig várom, hogy elkezdjük :).Hámon még nem gondolkodtam, de lehet, hogy veszek neki azt is, és meglátom melyiket szerei jobban, utána pedig, ha már mindkettőt megszokta, variálni is tudom. Mégegyszer köszö

nöm :)

2012. márc. 11. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!