Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla és Ír szetter?...

Magyar vizsla és Ír szetter? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Ma találkoztam egy csodálatosan szép Magyar vizsla Ír szetter keverék kannal. A gazdi szeretné összehozni egy vizsla szukával egy pásztor óra erejéig .:) Annyira beleszerettem a kutyusba hogy megbeszéltem vele és kapok egy kölyköt. Amúgy is egy éve szeretnék kutyust de eddig nem tudtam dönteni. Szóval azt szeretném kérdezni hogy szerintetek ha vizslával le keresztezve nyilván erősebben hasonlít majd egy vizslára a kölyök vagy akár lehet teljesen olyan is mint az apja ?:)

A válaszokat előre is köszönöm !



2012. márc. 11. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keverék keveréke, bármi lehet belőle.
2012. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jobban fog hasonlítani a vizslára, de szetter is lesz benne, illetve ha a hím is keverék akkor a kölykök a 3. kutyafaj vonásait is öörökölhetik(szerintem)
2012. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !:)
2012. márc. 11. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Több generációs keverék lesz a kölyök, bármi lehet.


(Lesz egy újabb talán lesz gazdia

talán nem keverék kutya alom.....:(

2012. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp lesz gazdija az összes kicsinek ! Az én általam megismert kan gazdi levizsgáztatta már vadászatra, a család szeme fénye. Biztos hogy csak szintén olyan gazdi fedeztetne aki szívén viseli a kicsik sorsát. Különben nem lenne alom!:)
2012. márc. 11. 18:33
 6/12 A kérdező kommentje:
*gazdija
2012. márc. 11. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:
mindenki ezt mondja... ha annyi 100 forintom lenne ahányszor ezt a szöveget hallottam...komolyan milliomos lennék. A jelen kutyás helyzetben keverék almot lehozni meg nem szimpla felelőtlenség...ez annál már jóval több
2012. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
miért akar keveréket??? Ha a két fajta között keresgélsz, akkor fajtatiszát vegyél, mert két kutya jellemét fogja örökölni, és egyébként is van elég kutya a menhelyen, nem kéne szaporítani! Mindkettő vadászkutya, de én magyar vizslát vennék, de ez csak az én véleményem! Szerintem nem lesz olyan buta ember, aki hajlandó lesz egy szukáját feláldozni azért hogy egy keverék kutya befedezze, ha pedig csak ezért vesz a kedves gazdi neki egy szukát, akkor ne is haragudj , ne nagyon ostoba ötlet, ha igy akar kutyákat gyártani, ami mellesleg nem is fajtatiszta!
2012. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom milyen a jelenlegi kutyás helyzet.

Azt viszont még jobban sajnálom hogy ha valaki feltesz egy új alomról szóló kérdést máris megkapja hogy kitudja lesz e gazdájuk stb. Sajnos akár azonnal ítélkezve leírod nekem kb hogy mi lesz az alom sorsa akár nem akkor is lesznek/vannak/voltak olyan kutya "gazdák" akiket tényleg nem izgat lesz a gazdájuk rosszabb esetben születésük után megszabadulnak a kicsiktől.

Biztosíthatlak hogy nem ilyen emberekről van szó.A kan gazdája lelkes vadász, ( nem bírom a vadászatot de ez van) és a kutya a mindene , társa a vadászatok alatt. Csak olyannal fog fedeztetni aki ismeretségi körből van és tudja hogy a kicsik jó kezekbe fognak kerülni. Pl olyanhoz mint én aki már alig várja a kicsiket. Csak hogy pozitív példa is legyen. Örülnék ha a kérdésre kapnék válaszokat nem azonnal megvétózást hogy ki tudja lesz e szegényeknek a sorsuk.

2012. márc. 11. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel inkább vizslák lesznek, mint szetterek...vagy se ilyen, se olyan kölykök.


Ha úgy gondolod, hogy az ebből a párosításból származó kölyköknek tudtok gazdit keresni, akkor csináljátok csak...egész nyugodtan. Ha szerencséjük lesz a kölyköknek, nem olyan retardált gazdikhoz kerülnek, akik tovább keverik a genetikai lapokat, hanem ivartalanítják őket az első adandó alkalommal.


Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen szerencséje lesz minden kölyöknek. Lehet még szerencséjük, ha magyar vizslára hasonlítanak, és akkor ha menhelyen kötnek ki, akkor a Futrinkások magukhoz veszik, ivartalanítják, és találnak neki egy MEGFELELŐ gazdit.


Ha Te eldöntötted, hogy az elképzelésed jó, akkor miért kéred ki a véleményünket?


Sajnos nem azzal a kiskutyával lesz probléma, akit Te veszel magadhoz, hanem az összes többivel, mert akármikor létrejöhet egy szándékos kísérletezgetés, hogy "ugyan milyenek lennének a kölykök", vagy akár egy véletlen alomból származó kölykök fognak a menhelyen kikötni.


Kétes genetikai háttérrel rendelkező kölykök árasztják el a menhelyeket, utcákat, ideiglenes befogadókat, fajtamentőket...NE TEDD.

2012. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!