Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német boxer vs. Magyar vizsla?

Német boxer vs. Magyar vizsla?

Figyelt kérdés
Nagy testű kutyával kell majd kijönnie, kinti-benti kutya lenne... Mind a két fajta tetszik, nehezen tudok dönteni. :)
2012. márc. 5. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind kettőnek intenzív mozgásra van szüksége,szellemi és fizikai fárasztásra egyaránt..nem elég a kertben hagyni,futni,sétálni kell vinni :) De gondolom evvel tisztában vagy :) Nekem ha választanom kellene akkor vizsla,mert kevésbé beteges mint a boxer :)
2012. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a BOXER!

Főleg ha sportos vagy.

A szőrápolással NINCSEN sok gond.(csak hetente 1x kell átkefélni)

Könnyen tanul!

Viszont sok a mozgásigénye.

KELL ENNÉL TÖBB???

2012. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Moszkvaink van, szóval van kutyás tapasztalat bőven... :) És azért e kettő fajta közt vacilálunk, mert aktívak... Szeretünk nagyokat sétálni, játszani a kertben stb... :)
2012. márc. 5. 19:39
 4/19 anonim ***** válasza:
2. a vizsla szinte teljesen ugyanolyan mint a boxer,csak nem beteges..rövid szőrű,könnyen tanítható sok a mozgásigénye,és sportos..
2012. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt moszink :)) Egy szuka :) Szerintem egy moszi mellé (én) vizslát vennék..de ahogy érzed,mint mondtam a boxer és a vizsla tök ugyanaz,csak a boxos betegesebb :)
2012. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hm... :) Viszont a boxer küllemre ha lehet szebb, mivel több színváltozat megengedett és imádom a gyönyörű pofijukat! :) Meg zömökebb a teste vmivel... Igaz? Az is tetszik... Nem is tudom... :D A moszival játszani nem lesz gyerekjáték, melyik fajta bírná, persze felnőtten, jobban a "gyűrődést"?
2012. márc. 5. 19:46
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyébként sokan írják, h a boxer beteges... Ez miben nyilvánul meg? Diszplázia hajlam stb., vagy mit értetek ez alatt?
2012. márc. 5. 19:48
 8/19 anonim ***** válasza:
ez nem is fajta inkább egyed függő :) (mármint a játszás) a boxerek pl. így van diszpláziára,és rákra is hajlamosak :) A játszásra visszatérve: ismerek olyan boxert aki egy nyuszi,és még egy vizslával sem mer játszani,viszont ismerek olyan vizslát,aki egy kaukázusival játszik nap mint nap :)
2012. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hasonlítanak, de nem ugyanaz. Igaz, hogy több betegségre hajlamos a boxer, mint a vizsla, de ha jól meg van választva a tenyésztő, akkor az ad egy bizonyos garanciát. Ezen felül kölyökkorban ha nagyon oda van rá figyelve (vizslánál is kéne) főleg az étkezésre: ne legyen elhízva inkább legyen soványabb, minőségi táp, izületvédő a biztonság kedvéért, megfelelő mozgatás, de semmiképp ne legyen túlhajszolva... akkor olyan sok gond nem lehet vele.

Én is szeretem mind a 2fajtát, de jellemben hozzám a boxer közelebb áll, egy nagy bohóc, nem lehet rá haragudni. Valahogy mindig megnevettetnek, a vadászösztöne nem olyan erős mint a vizslának. Az orra miatt annyira nem jó nyomkövető, de hát nem is ezért tartják.

A vizsláról se tudok rosszat mondani, aktív, vidám..., de különbségek vannak a 2fajta közt.

Ha a boxer kinézetre jobban tetszik, akkor nyugodtan válaszd azt. Méret, nem, kinézet nélkül nagyon jól el tud lenni bármilyen kutyával, persze megfelelő szocializáció, összeszoktatás esetén. Ha a KÁJ-od képes tolerálni egy örökmozgót, akkor semmi akadálya.

2012. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem KÁJ-om van, moszkvai őrkutya!!! Közel sem egy a két fajta!!!

Látom te inkább a közepes testű kutyák körében vagy járatos... ;)

2012. márc. 5. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!