Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan őrző-védő kutyafajtát...

Olyan őrző-védő kutyafajtát keresek, amit lehet kisgyerekek mellett tartani, viszont nem egygazdásak. (? ) Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 22:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%

Személyes tapasztalat alapján Beagle vadász kutyát. Remek házörző bárki bármit mond rá, és szuper játszótárs gyereknek.


Ideális kutya szerintem, nekünk nagyon az.

2012. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát azért olyanra gondoltam, ami ha mellettem jön az utcán este a sötétben, nem mernek belémkötni. A Beagle kötve hiszem, h. megvédene pl egy támadásnál.
2012. márc. 11. 22:51
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Amerikai Staffordshire terrier vagy ha kisebbet akarsz akkor Bullterrier.Ez mind azon múlik,hogy neveled a kutyát.Staffordshire elég önfejü.Amúgy nekünk spánielünk van játszótárs a fiamnak,de nem házörző.Labrador is jó Golden Retriever is jó
2012. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
szerintem óriás snaci a legjobb erre. örzővédő és a családot is szereti. ha egy akkora kutya van nálad, kétlem, hogy kötekednének.
2012. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
minden örző-védő egyemberes
2012. márc. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Németjuhász.
2012. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Kinti-benti kutyaként tartva, megfelelő lemozgatással, ÖV kiképzéssel pl egy boxer tökéletes lehet. Családbarát, imádja a gyerekeket, nem tipikusan egygazdás, megfelelő kiképzés mellett nem hagy esélyt senkinek, hogy beléd kössön. Az argentin dog vagy a német dog szintén tökéletes lehet.
2012. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
34%
Cane Corso-t merem ajánlani,nekünk az van és gyerek is van a családban.Igen magabiztos fajta.
2012. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat, Németjuhász kilőve, mert egygazdás erősen, a cane corso és az argentin kicsit kemény dió, igazából a boxer és a snaci szimpatikus ezek közül, a boxert már mondta valaki, h. nem egygazdás, az nagyon imponáló akkor, és nem is olyan nagy. A snauczert meg nem ismerem, mármint a jellemét, de tetszik. Gondolom a közép snaci túl kicsi, vagy az is megvédene szerintetek? A snaci egygazdás?
2012. márc. 12. 07:58
 10/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a boxer és a snaci között kéne választani, a boxert ajánlanám, hatalmas bohócok :)


De én most a bullmasztiff mellett kampányolok, van egy 8 hónapos blökim :)

Imádja a gyerekeket, pici korától fogva, rajong értük. A területvédés az ösztöneiben van, emelett, ha elmentek vele ÖV-re, személyvédelemre is kiválóan alkalmas. Nem egygazdás kutya. Ha éreztetik, hogy hol a helye a falkában, mindenkinek engedelmeskedik és mindenkit nagyon szeret. Pont ezért, mert imád a családja közelében lenni, úgy ajánlanám, ha bent is lehetne a házban.


Ezek nem csak az én tapasztalatom, olvasd el a fajta jellemzését is! :) Az enyémre egyedül a dominancia nem igaz a jellemzésből (egyáltalán nem domináns).


[link]

2012. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!