Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Royal Canin tápokban hány...

A Royal Canin tápokban hány százalék hús van?

Figyelt kérdés
Általában minden tápra rá van írva hogy hány százalék húst tartalmaz, de a RC-re nincs (amúgy Orijent és Acanát etetek, nem etetnék mással). Érdeklene vajon miért nincs ráírva... Lehet hogy csak 4%-ot tartalmaz? Aki tudja írja meg, köszi.
2009. jún. 10. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem 30-on felül van benne a hústartalom mert etettem ezt a kutyámmal és barna kakija volt és szép is volt a szöre a kutyámnak.De télleg fura hogy nincs róla infó. Amugy a RC-t a Pedigree gyártója csinálja:(szóval nem hiszem hogy több mint 50% hús lenne benne.
2009. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos újabban eluralkodott ez a hústalanom mizéria, pedig nem biztos, hogy az a legjobb táp ami nagy betűkkel hirdeti, hogy "50% hústartalom". A törvény szerint a súlynak megfelelő sorrendben kell feltüntetni a felhasznált alapanyagokat, pedig ez így rohadtul megtévesztő, ugyanis mire pl az 50% húst feldolgozzák, kb 7%-nyi fehérjét ad a táphoz, hiszen a színhús nagy része is víz, amit ugye száraz tápban való felhasználás esetén kipréselnek belőle. Amúgy az RC kismillió féle tápot gyárt, csomagolásán mindig a valódi, hasznos nyersanyag tartalmát adják, meg, nem a gyártásnál felhasznált anyagok %-os arányát. (a legtöbb prémium tápnál ez így van).
2009. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát szerintem biztos nincs benne mint 30%-nál több hús, de talán még 15% se:(

Az utolsó válasz nem volt hasznos különösebben, had érdekeljen már, hogy mennyi hús van egy tápban, nem azok közé tartozom, akik gabonával etetik a kutyájukat....

Nekem 2 dolog miatt nem szimpatikus egyáltalán a Royal, 1, az említett probléma, nem tudni mennyi benne a hús, 2, szóját használ

2009. jún. 10. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!