Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így megfázhat a beagle télen?

Így megfázhat a beagle télen?

Figyelt kérdés
Kint, szabadban élne, de a fekhelye az szélvédett zárt helyen lenne,pokrócok stb.. ami melegíti! így is megfázhat?

2012. márc. 12. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Jó lenne neki.....

De ha nagyon hideg van azért nem ártana olyankor be engedni minimum az előszobába.

2012. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám egy kopókeverék. Kb olyan a szôre, mint a beagle-nek :) ô kinti-benti kutyus, ha akar alhat bent, de általában kint alszik a németjuhásszal, aki szintén bejöhet a házba de nem alsizk bent, még - fokokban sem.. A keveréket csak akkor cibáljuk be, ha már nagyon reszket. De ritka,hogy ben alszik. INkább összeb;ujnak a n-vel, mivel egy pajtájuk van :) És eddig semmi baja sem lett :)
2012. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell félteni. A beagle egy vadászkutya, szóval keménykötésű, bírja a mínuszokat. Nyugi, ha van egy védett zug ahova behúzódhat, nem is kell be se engedned
2012. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
-20 fokban biztos nem hagynám kint. (Mondjuk én akkor sem hagyom kint, ha melegebb van.)
2012. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kint -20 van, akkor szinte mindegy, mennyire van szigetelt háza, amiből ki kell járkálnia a dolgát elvégezni és hasonlók.

Igen, megfázhat, rövid a szőre és csupasz a hasa.

Nincs egy melléképület, ahol lakhat? Vagy egy előszoba?

2012. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos házba semmiképp nem engedik a szüleim! De viszont van egy melléképület mínuszokban oda bemehet mert azt mert az fűtve is van általában!
2012. márc. 13. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire biztos, hogy nem mehet be, akkor nagyon át kéne gondolni.

Egy olyan fajtáról beszélünk, aki imád társaságban lenni, egyedül viszont mindig kitalál valami "szórakozást", aztán csak leshettek, hogy mikre képes.

Plusz tényleg nagyon fázós télen. Jó, hogy van melléképület, de nem hiszem, hogy 2-3 hónapig éjjel-nappal bent lesz, csak sétálni megy ki meg a dolgát elvégezni.

Egíébként sem egy egyszerű fajta, nagyon akaratos, és nehezen kielégíthető a mozgásigénye.

Az enyémnek jut mindegy egyes nap legalább 2 óra séta (elég intenzív, mert a fele időben a többi kutyával rohangál), vagy kutyasuli, nyomkövetés, bemutatóra készülés, stb.

És ezen kívül még itthon is kell tanítani minden nap, hogy tényleg lefáradjon. Ha végeztünk, simán játszik még a macskával vagy a másik kutyával, mintha most kelt volna fel.

Ha ezt nem tudod biztosítani, szerintem más fajtát válassz. Egy hosszabb szőrűt, egy nyugodtabbat.

2012. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Még talán annyit, hogy a legtöbb fajta igényli a társaságot. Én mondjuk nem értek egyet a csak kertben való kutyatartással, pont emiatt. Nekem hosszúszőrűim vannak, sokan tartják őket csak kertben. Szerintem meg lehetetlen, mert nagyon igénylik az ember közelségét. Ha valaki ezt biztosítani tudja télen-nyáron, úgy ok, de szerintem ez elég kevés emberre jellemző.
2012. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!