Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tanítottátok meg a...

Ti hogyan tanítottátok meg a kutyátokat pacsit adni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kitartottam a kezemet és a lábát beletettem a tenyerembe....ezt egy 13 éves pulinak tanítottam meg..1x megcsinálta a másik puli előtt az meg magától csinálja már ha kiteszem a kezemet neki :))) de jutalomfalattal :) neked nem sikerül?
2012. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem nagyon :| tÖbb módszerrel is megpróbáltam már, de nem nagyon sikerïl.. 2 éves, ivartalanított, keverék kan kutyáról van szó :)
2012. márc. 12. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám sem értette az elején. Én is a tenyerembe tettem a mancsát, majd kapott jutalomfalatot. az első alkalmakkor nagyon vonakodott, nem engedte még a mancsát se megfogni. végül beletanult, rájött a dologra, és mostanra ha kell, ha nem itt nyújtogatja nekem a pracliját.

amúgy egy amstaff

2012. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Èn a tenyerembe szorítottam a jutifalit ès amikor ki akarta szedni a kezembōl odaadta a kezèt ès mondtam h pacsi. Már harmadszorra megcsinálta:) nagyon okos kutyus)
2012. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt én is próbáltam, de nem sikerÚlt, mert amikor a markomba szorítottam akkor elkezdte rágni és nyalogatni, mikor rájött, hogy nem fogom odaadni akkor csak ült ott és nem csinált semmit..
2012. márc. 12. 20:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ugy csináltam hogy elöször is volt nálam sok juti a kutyát le ültetem aztán megfogtam az egyik lábát megemeltem montam hogy pacsi aztán kapot egy jutit ezt töbször eljátszotam ugy 5X-6X aztán már rájöt mit akarok kajáér meg pláne és már magátol adta ha kértem anyi hogy én már pacsi helyet azt mondom csapj bele...
2012. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy falat párizsit raktam a tenyerembe, összecsuktam, és a kutya orra alá dugtam. Egy idő után felhagyott a szájjal próbálkozással, és lemancsolta, abban a pillanatban megdicsértem és kinyitottam a tenyeremet, hogy megehesse. Amikor már reflexből mancsol, akkor lehet a párizsit majd a másik kézből adni, és ezzel párhuzamosan a csukott tenyeret egyre jobban kinyitni. Nyitott tenyérnél pedig egyre hosszabb mancsolást lehet elvárni kaja előtt, hogy perfekt pacsi és "kézfogás" legyen.

Második alkalommal egyébként inkább gyorsan végigszaladtam a lépéseken az elejétől, harmadjára tudta, csak az időt kellett kitolni, az nehezebb volt kicsit, mert gyorsan akarta a kaját :) De azóta is imád mindent lemancsolni :)

2012. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na jó, a sebességhez hozzá kell tennem, hogy klikkerrel időzítettem a dicséretet, lehet, hogy anélkül kicsit lassabb, meg hát persze a kutyától is sokminden függ :) Lehet, hogy egy hétbe is beletelik, mire felfogja, bár igazából kétlem, a pacsi a legtöbb kutyánál kedvenc gyakorlat :)
2012. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A klikker sokat segít. A sebesség rengeteget számít. Mancsát a tenyeredbe veszed, másik kezeddel klikk, jutalomfalat. Az enyém így pillanatok alatt megtanulta. Utána már pikkpakk megtanulta azt is, hogy azzal a praclijával kell pacsiznia amelyik elé odateszem a kezem. (Úgy értem tükörképként, jobb kezem a bal lába elé rakom, akkor ballal pacsizik, a bal kezem a jobb lába elé rakom és belecsap:)) Ha megtanulja az egyik lábával jól, és át akarsz térni a másikra is, akkor egy darabig azzal a lábával fog próbálkozni amelyikkel már megy neki. De ez ne tántorítson el:D Hú vazz, mennyi láb szó lett a szövegemben:D Na most már mindegy, így marad:D
2012. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leültettem, próbáltam a kezembe fogni a jutalom falatot, hogy "rá mancsoljon", de azt nem értette, úgyhogy a kezembe raktam a mancsát, mondtam, hogy pacsi, megkapta a falatot. Ezt eljátszottuk még 2-3x, aztán leültettem, mondtam, hogy pacsi (csak nézett rám persze), megpaskoltam a lábát. Ha felemelte megfogtam. Ezt is eljátszottuk párszor, mire rájött, hogy mit akarok tőle. (amúgy ő is amstaff :) )
2012. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!