Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél vásárolt kölyökre...

Tenyésztőnél vásárolt kölyökre mi a garancia?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy veszek tenyésztőnél 100-150 ezerért egy kölyköt, minden papírt elkérek, illetve magától megmutat, minden szűrést, stb stb.

És, ha mégis pl. diszpláziás lesz a kutyám, akkor olyankor mi van?

Jól megszívtam, hogy hiába vettem 150 ezerért, vagy pedig kártérítenek?


2012. márc. 14. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

természetesen kártérítenek.

Minden tenyésztő bármikor visszaveszi a kutyát, kaphatsz egy másikat,csökkenti az árat,fizeti egy részét a kezelésnek...és még sok változat van.Olvasd ela szerződést amit kapsz.

2012. márc. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Benne van a szerződésben, vagy ha nincs, belerakatod.
2012. márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Dp-ra nem hiszem, hogy garanciát vállal. Több esetben tudom, hogy nem. Anyagi segítséget biztos nem nyújt. Olyat is hallottam, hogy ráfogta a táplálásra.
2012. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

pl nekem olyan szerződésem van, hogy x tápokkal etethet és mellé kiegészítők ha ezt betartva kiállítási kutya esetén már B csípőnél visszafizetés van (fele ár vagy egy másik kiskutya), hobby áron eladott kutyánál közepesnél rosszabb csípő eredmény esetén az ár felét kapja vissza.

De én Angliából vettem most egy kutyát ott a tenyésztő még azt is megszabja, hogy napi mennyi időt mekkora területen és milyen mozgásban végezhet a kutya, nem márkákat ajánl hanem egy speckó táppal kell etetni és annak is x fajtájával és még számlát is kér a tápvételről és ha akkor is Dp-s lesz a kutya akkor ad kártérítést...na pl ez borzasztó idegesítő bár a kutya jelenleg 13 hónapos most volt szűrve egy hete és könyök/csípő, váll tiszta szóval fellélegeztünk

2012. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy Angliában így megy, és ez nagyon jó. Nálunk azonban ilyen helyzet uralkodik. Nem éppen a becsület a jellemző.

[link]

2012. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
miért kell mindig a bernies példával jönni? már 3. alkalom, hogy ezzel példálódzik valaki...egyáltalán nem ez az általános, mindenhol vannak szemét emberek és a többit nem ő általuk kellene megítélni.. én is magyar vagyok és szerintem teljesen korrekt szerződésem van (amit az előző hozzászólásban le is írtam) és ezt be is tartom
2012. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ok akkor ez így mindjárt más! Így már annyira nem "zsákbamacska" (zsákbakutya) a dolog. Bár lehet, hogy elő sem fordulna ilyen, vagy nagyon ritkán, de azért mégiscsak megnyugtató. Mondjuk az, hogy egy másik kölyköt ad... hát kössz, ki az, aki úgymond "lecseréli" a kutyáját, ami már hozzászokott, megszerette, egy másik kölyökre?!
2012. márc. 14. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Sportkutyáknál előfordul, ŐV-seknél főleg. Őket is remekül tartják, muszáj is, hogy jó formában legyenek, de nincs olyan szoros érzelmi kötődés.
2012. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tenyész, kiállítási, sport, munka kutyáknál jellemző, hogy lecserélik ha nem válik be... hobby gazdik szerződésébe ezért szoktam a visszafizetést rakni és nem a cserét mert régen benne volt de soha senki nem kérte (abból a 2 ből amikor előfordult valami gond :) )
2012. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem dp-re nem szoktak garanciát adni. Hiába van két mentes szülő, és valóban lehet a kölyökkori rossz mozgatástól, ill. helytelen táplálástól is beteg a kiskutya. és ezt utólag igen nehéz bizonyitani.
2012. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!