Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a sorsa azoknak a...

Mi lesz a sorsa azoknak a yorkiknak, ami méreten aluli és tenyésztőnél született?

Figyelt kérdés

Mármint , mindenhol azt olvasom , hogy csak tenyésztőnél szabad vásárolni , szaporítónál ,.... nem !

Ez okés is, de gondolom ott is becsusszan néha egy -egy apróbb termet.

Velük mi lesz ,

mert mivel selejtnek van kikiáltva, ezért pénzt gondolom nem áll módjukban elfogadni!!!

Vagy mégis?

Netán elaltatják?? Esélyt sem kap az életre?

Vagy már a tenyésztők sem annyira korrektek , hiszen van kereslet a kisebb méretre is , a jövendőbeli gazdinak akkor még mellékes hogy több eü. problémával néznek majd szembe , hiszen lehet , hogy nem is tudatosul még benne !

Köszi :(kiváncsi-fáncsi)


2012. márc. 7. 16:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kutyákat- és nem csak a yorkikat- általában hobbi célra -tehát olcsóbban- és ivartalanítási kötelezettséggel adják oda a leendő gazdiknak.
2012. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös, nem vonják tenyésztésbe és általában olcsóbban adják el őket.
2012. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Szóval , pénzt kapnak érte, holott tudják tisztában vannak azzal , hogy betegesebb ....stb, sorolhatnám még.

Erkölcstelen , korrupt , ha úgy vesszük, mert ebből is pénzt csinálnak, holott génhibás, vagyis selejt, amiért nem szabadna pénzt elfogadniuk , mert a leendő gazdinak így is többszörösébe fog kerülni a kutya "tartása"!


Én nem néztem utána amikor vettük a kutyust: 60.000 ft volt, de amióta megvan , igaz még nem volt beteg , azóta annyi rosszat halottam a kisebb méretű yorkikról , hogy már magamat is betegnek érzem !


HA ENNYI MÉRETEN ALULI YORKI VAN , MIÉRT NEM ELISMERT A MÉRET ?

kérdés is az enyém volt és megdöbbentem mennyi betegség állhat még előttünk , holott normál méretüt már 30.000 ft-ért is lehet venni.

60.000 ft-ért törzskönyvesek vannak!

Hát ez van , nem válnék meg semmi pénzért a kutyusomtól , de azt hittem , hogy jó üzletet kötötte, és azért vettem attól a "szaporítótól(mert azóta már ezzel a szóval is megismerkedtem), hiszen ismertem , tudtam , hogy jól tartja őket, a legjobb táp-kecsketej amíg picik ...stb !

Szóval a vételt még mindig nem bántam meg , csak a sok betegséget ami jöhet, hiszen Ő most 2 kg és nem fog nőni -hízni sem már ,ezáltal , ha fogyna kevesebb súlyu lenne, ami álltal Ő a pici kategóriába sorolható.

Azért éri el a 2 kg, mert "csini".

2012. márc. 7. 16:43
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Hogy adná ingyen, mikor ugyanúgy fizeti az oltásait, féregtelenítését, törzskönyvét, chipjét?

Retardált vagy?

2012. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Te szerencsétlen vad..ba..rom !

Prédikáltok az erkölcsről, meg a tenyésztők hírnevéről megbízhatóságáról stb., és most álszenteskedsz, hogy miért ne fogadna el pénzt.

Kereskedő vagyok én sem adom el a törött vázát (olcsobban) mert el van törve !

Ez bele kéne férjen neki , ha jókat pároztatott.

Elvégre elvétve akadhat egy-egy selejt, azért meg pénzt elfogadni ????

Hát tőled sem vennék kutyát, ha már így reagáltad le.


Amúgy meg van egy karton selejtes árum , igaz használhatatlanok , mert hibásak , MEGVESZED?

2012. márc. 7. 16:54
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Eleinte nem lehet pontosan tudni h mekkora lesz de ha tujda h kisebb azért nem fogja megölni ugyan annyiért adja hobbi célra, szerintem amíg nem tenyésztésre adja semmi probléma nincsen :)
2012. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerződésről hallottál már?
2012. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mi amikor megvettük , azt hittük , hogy csak a méretük miatt fikázzák az emberek .

Na én még azért is azt akartam , .... meg nagyon tetszenek!

Sokan mondják , minek ilyen kicsi, a zsebembe elfér ,

-na ez nem is kutya !

(miért mi ?kuta?)

És még hasonlók!

Nemrég még egyet akartunk, term.ugyan ilyen kicsit, (hogy ne legyen kisebbségi érzése:-)és jól kijöjjenek,

csak már művelődtem termete "hiányosságai" iránt és inkább

és lemondtam róla.

Nézek , majd olyan kistestü társat, akivel jól kijönnek!

2012. márc. 7. 17:34
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesem, a 2 kg normál méret (pontosabban pont az alsó súlyhatár), az azalatti nem kívánatos, pl. 1,5 kg, így neked nagy valószínűséggel nem lesz emiatt problémád. A legtöbb tenyésztő egészségügyi garanciával ad el kiskutyát, még hobbi célra is, és amíg nagyon apró, nem lehet 100%-os biztonsággal tudni, hogy méret alatti lesz -e, mert behozhatja a lemaradását. Ha igen, és emiatt valami baja lesz, a garancia miatt állják a kezelések árát, vagy egy részét (megegyezés kérdése). Ha kiállítási célra vetted a kiskutyát, és ennek nem felel meg (méret vagy foghiba miatt pl.), akkor a legtöbb tenyésztő ad még egy kiskutyát, vagy visszaadja az árát. Ha nem tartasz igényt így a yorkidra, visszaadhatod neki, és keres neki másik gazdát.

Általában okkal kérnek pénzt a méret alatti kutyákért is, hiszen tudjuk, sokan mennyire becsülik meg az "ingyenkutyát"... Erről tudnának mesélni neked. Amiért pénzt ad az ember, azt többre becsüli.

De van olyan is, hogy megbízható személynek "szaporítói" áron odaadják a kölyköt. Mi például (nem yorkit) egy nagyon jó párosításból kiállítási minőségű kölyköt vettünk. Előtte hónapokig leveleztem a tenyésztővel. Látta, milyen céltudatos vagyok, hogy komoly terveink vannak. A párom is nagyon szeretett volna kutyázni, de két kölyökre már nem volt pénzünk. Végül odaadta az egyik testvérét is (semmi baja nem volt, csak a színe nem volt benne a legnépszerűbbekben, de nem is hiba -kék-), és ketten együtt 100 alatt voltak... Pedig még útlevél is kellett. Ilyen is van! Azóta több tenyésztő megcsodálta őket, és nagyon ígéretesnek mondták mindkettőt.

2012. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ne állj le vitázni, pláne ilyen stílusban, nem kell foglalkozni az ilyenekkel... Csak lesüllyedsz a szintjükre.


Nekünk a tenyésztő kérdezte pár napja, minden foguk kibújt -e, mert foghiba esetén ad még egy kölyköt. Szerencsére nem kellett élni a felajánlással, mert minden rendben van :)

2012. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!