Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois, Tervueren?

Malinois, Tervueren?

Figyelt kérdés
Mind a 2 fajta nagyon tetszik, de nem tudok dönteni. Melyiknek kisebb/nagyobb a mozgásigénye? Ti melyiket választanátok?

2012. márc. 15. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A mali nagyon durva kutya, igazi kemény és tapasztalt sportkutyásoknak való. Nekem kicsit visszataszító is a hiperaktív munkamániás domináns jelleme, legalábbis azok alapján, amiket eddig láttam. Tervuerent használnak segítőkutyának is, ők egyszerűbbek, bár szintén rengeteg mozgást és feladatot igényelnek.
2012. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2012. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Malit választanám, mert tudtommal ő a keményebb. A tervu barátságos, terápiáskutyának, segítőnek is jó. De hát lehet neked meg barátságosabb kutya kell. A mozgásigénye szerintem szinte hasonló mindkettőnek. Neked mik az igényeid?
2012. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi:) Igazából a tervueren egy kicsit jobban tetszik. Meg nem akarok én olyan kemény kutyát. A tervuerennel leht ÖV-ni?

Mennyi mozgásra van szüksége a tervuerennek?(és milyen fajta mozgásra?)

2012. márc. 15. 16:21
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet a tervuerennel öv-ni.Csak megfelelő helyről kell venni.
2012. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%

Malinois!!!:)

Jó házőrző,kemény kutya,jól tanítható.

De vigyázz,NAGYON mozgásigényes.Hiperaktív,kisebb kutyákkal szemben domiánsan viselekedik,és hihetetlenül gyorsan tud futni,sőt az enyémnek olyan hangja van,hogy az utca végéről hallom:) Én malinois-t választanám,mivel olyan kutyám is van,személyszerint nekem a tervueren annyira nem tetszik:)

2012. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ez mennyire jó kennel?

[link]

Illetve milyen tapasztalatotok van a tervuerennel?

2012. márc. 15. 16:29
 8/24 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, de mit jelent az, hogy nagyon mozgásigényes?(mennyi mozgást/foglalkozást jelent?)
2012. márc. 15. 16:30
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy az is munkakutya, szüksége van a napi szintű fizikai és agyi fárasztásra. Ha ŐV-zni jársz vele, az jó, élvezni fogja, hogy van feladata, de a sulin kívüli napokon is kell neki kiadós séta, labdázás, engedelmes gyakorlás, vagy bármi, amivel kicsit megmozgatod a fejét is.
2012. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

16:26-os vagyok

Azt jelenti,hogy én napi 1 órát ,ha ráérek,minimum töltök a kutyámmal.

Fizikailag lefárasztom.Futtatom,labdázok vele,tanítom néhanéha, és minden amivel mozogni tud:) Így énis friss levegőn vagyok,és ő is levezeti a hiperaktivitását:D

2012. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!