Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervueren-nel lehet hosszabb...

Tervueren-nel lehet hosszabb távot futni pl 5-10 km-t?

Figyelt kérdés
Futó vagyok és ilyen kutyát szeretnék de futni is szeretnék vele! :)
2012. jan. 26. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. Csak útközben álljatok majd meg néha inni :)
2012. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és fokozatosan szoktasd hozzá, tehát ne az legyen, hogy elindulsz szépen a 2 hónapos kölyökkel egy 10 km-s futótúrára, hanem először csak egy fél órát, és aztán mindig növeld az időt. És nem vagyok benne biztos, de lehet hogy egy 4-5 hónapos kutyát még nem kéne ennyire intenzíven mozgatni. De erről nem tudok biztosat mondani.
2012. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Még örülni is fog neki. A tervueren kifejezetten igényli a mozgást és a munkát. Ha folyamatosan mész vele és megadod a kellő fizikai és szellemi tréninget is neki, akkor csodálatos kutyád lesz.

Arra azért majd figyelj, hogy 1éves kora előtt nem szabad túlterhelni, nagyon futtatni, addig inkább séta, kocogás kis futás, labdázás...

2012. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Egy éves korig nem ajánlott futtatni, amíg annyira gyors tempóban fejlődnek a csontjai. Pl. az egyik leggyakoribb a csontgyulladás, ami pont a megerőltetéstől szokott kialakukni, igen fájdalmas a kutyának (nekünk is volt sajnos).

És nyílván ne rögtön 10 km-el kezd, hanem azért legyen egy kis szoktatás is a hosszabb távokhoz.

2012. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen főleg az utoslónak és az utolsó előttinek :)
2012. jan. 26. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:

az eddigi válaszokhoz annyit tennék hozzá, hogy az itatást én inkább nem ajánlom. nagyon nem!


a felhevült testtel a tornaórán sem engedtek senkit inni, mert nem egészséges. ha annyira meleg van, hogy a kiszáradás, vagy hőguta esélye fennáll, akkor el se induljatok, vagy ha menet közben forrósodott fel az idő, akkor inkább csak váltsatok sétára. itatni csak a kihűlt kutyát szabad.

2012. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2012. jan. 26. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd majd hozzá de persze.

Nekem egy Foxi keverékem és egy Pulim van velük minden héten egyszer meggyünk velük futni, ki az erdőre. Nyáron mi bringázunk őket meg futnak ilyenkor meg mi is sétálunk, futunk. 6,5 km-ert szoktunk.

Ha ők bírják egy tervurin simán...

2012. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi :) Kicsit furán írtad de átjött...
2012. jan. 27. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!