Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap Szlovákiába akarunk...

Holnap Szlovákiába akarunk átmenni kirándulni de nincs állatútlevelünk mennyire szigorú az ellenőrzés? Kocsival mennénk?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 17:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
67%
Nem veszik annyira szigorúan. De azért ne az anyósülésen vigyétek.
2012. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztatnék. Főleg hogy a szlovákok nem szívlelik kimondottan a magyarokat, így ha ellenőrzés lesz, nagyon megszívhatjátok.


A kutya maradjon itthon, ti meg menjetek.

2012. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 petrusi ***** válasza:
100%
Ez titok, de mi minden kirándulásunk alkalmával az ülés alatt szállítjuk a tacsinkat Romániába.
2012. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha elkapnak elkobozzák.Én nem kockáztatnék
2012. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még sosem kérték a kutyák iratait, pedig sokat utazunk velük, és néha igazoltattak is. Ti döntsétek el, mertek -e kockáztatni, de ha mentek, legalább az oltásit vigyétek, meg legyen rajta a veszettség elleni oltásnál kapott biléta. Aztán minél hamarabb csináltassátok meg az útlevelét! Mi amúgy szlovákiaiak vagyunk :) És az hülyeség, hogy nem szívlelik itt a magyarokat, ne hidd el! A politikusok marják csak egymást, szítják a feszültséget, hogy a fontosabb problémákról eltereljék a figyelmet. Az átlagemberek teljes békében élnek egymás mellett, mivel ugyanolyanok, csak más nyelvet beszélnek. Probléma egy másik népcsoporttal van, de az máshol is...
2012. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Esztergomba megyünk és Párkányba mennénk át ha kutyát nem vihetünk nem megyünk (mi már csak ilyen megszállottak vagyunk), megkockáztatjuk de az igaz h ha nincs útlevél elkobozhatják?

Mert akkor biztos h nem kockáztatunk...

2012. márc. 15. 18:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szokták ellenőrizni. De én nem kockáztatnék. Csináltassatok neki útlevelet és legközelebb mehet veletek.
2012. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szlovákiai vagyok. Azért ahhoz nagyon kicsi az esély, hogy elkobozzák (azért nem olyan egyszerű helyet se találni neki), pláne, ha amúgy van oltásija, amiben ugyanolyan matrica van, mint az útlevélben (piros-fehér). Nem szokták ennyire komolyan venni, főleg, hogy már határellenőrzés sincs. Szerintem vigyétek nyugodtan, de azért legközelebb tényleg legyen útlevele! Jó utat!


Egy kis nyelvlecke, jól jöhet, de általában a határhoz közel sokan tudnak magyarul (kiejtés szerint írva):

Dobrí gyeny! - Jó napot!

Ahoj/Ahojtye - Szia/Sziasztok

Gyakujem/gyakujeme - Köszönöm/Köszönjük

Dovigyenyia - Viszontlátásra

Muozsem? - Szabad? (pl. hely a vonaton, asztalnál)

Dobre - jó, rendben

Áno - igen

Nyie - nem

Pesz - kutya

Voda - víz

Csaj - tea :)

Dzsúz - itt is használják a gyümölcslére

Hleba - kenyér

Párki - virsli


Szép időt, jó kirándulást kívánok!

2012. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon aranyos vagy, ritka az ilyen komplett válaszoló :D
2012. márc. 16. 08:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, igyekszem segíteni :) Majd írd meg, hogy sikerült a kirándulás!
2012. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!