Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudhatom meg mi a...

Hogyan tudhatom meg mi a van-e csapda benne?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket így első körbe ne oltsatok le.

Szeretnék venni egy lovat, kinéztem a kancát egy hatéves ügető. Megtaláltam neten az anyját, apját, egy futott futamát a sütései alapján.

A problémám az, hogy semmilyen papírja nincsen, a miértre csak azt mondja a pasi, hogy Ő csak árulja viszi, nem viszi. Vinném.

De honnan tudom, hogy teszem azt a ló nem lopott? Nem szeretném, hogy megveszem, elkezdek utána járni, én mondjuk lefedem magam egy szerződéssel, de ha csórták attól még a lovat simán elveszthetem.

Szóval nem tudjátok, van valami telefonszám, amin tudok érdeklődni? Bajba sem szeretnék kerülni, mert most bunkóság lesz amit mondok, de nem szeretném az ürgét sem felnyomni, ha nem tiszta úton van a ló nála, mertha csak én néztem meg, egyenes az út felém.


Valahol ennek utána lehet járni név nélkül?


2012. febr. 27. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha komoly érdeklődő vagy, akkor lekéreted az útlevelet, ami neked nyilván plusz pénzbe fog fájni. Ha megcsinálják nincs gond, ha nem akarják, akkor sumákolnak.
2012. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincsenek papírjai.

Én pedig szeretném lenyomozni, csak az a kérdés, hogyan és hol:)

2012. febr. 27. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig, ha sütve van és futott is, akkor valahol kell lennie papíroknak.

Esetleg nincs meg a tenyésztő vagy régi tulaj neve? p ahol találtad a származását. Mert akkor onnantól kezdve lehet nyomozni, hogy ők kiken ment keresztül a ló.

2012. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megrögzött ügetős vagyok, mondd a ló nevét, és lehet, hogy tudok segíteni :) Privátban is írhatod a nevet, ha szeretnéd. Ha magam nem tudom / ismerem a lovat, akkor körbekérdezek néhány embert, ha valóban járt itt az ügetőn, annak maradt nyoma, az alapján el lehet indulni, le lehet kérdezni.
2012. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha versenyzett akkor biztos , hogy vannak papírjai, papírok nélkül nem lehetett volna pályán.
2012. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A pasinál nincsenek papírjai. Én pedig szeretnék tudni róla. A kérdésem továbbra is az, hogy tudnék nyomozni utána?

Valami ügetős lapon leltem meg, a sütései alapján...

2012. febr. 27. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Most hülye vagy, vagy csak beakadt a lemez?! Felfogtuk, hogy nincs papírja, kit érdekel? Ha van sütése, akkor van arról jegyzőkönyv. Lekérhető.


"...A csikóbélyegzési jegyzőkönyv másodlat kiváltásához az alábbi adatokat szükséges a bélyegzést végző lótenyésztési felügyelő számára megadni (levélben vagy telefonon): bélyegzés, szín- és jegyleírás, születési dátum, ivar és fajta (ha fajtába tartozó egyedről van szó). Ezek alapján az egyed egyértelműen beazonosítható, így az utólag kiállított csikóbélyegzési jegyzőkönyv postán elküldhető. Nyakon bélyegzett lovak esetében a megyejel egyértelműen tájékoztat a bélyegzést végző lótenyésztési felügyelőről, nyereghelyen bélyegzett lovak esetében a Tenyésztési Iroda ad felvilágosítást a (1) 412 5010-es telefonszámon."

2012. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem kaptál elég tippet, én felhasználnám az ügetős válaszoló segítségét, illetve nyomoznék a tenyésztő, előző tulajdonosok után. Valahol biztos elakadt a papír és nem ment tovább a lóval, esetleg a jelenlegi tulajt is kérdezheted, kitől vette.
2012. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mégis hogy futott papírok nélkül? Nekem már így is gyanús...
2012. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elborzadok olvasva a válaszaitokat. Ennyire nehéz felfogni, hogy mit kérdez???

A lónak nyilván vannak papírjai. Vagyis jelen esetben voltak. Valahol, valamikor, valakinél. Most nincs. Régen volt, mikor futott.

Hetedik válaszoló, te pedig egy s*ggfej vagy! Kit érdekel??? Mondjuk oké, megvan a jegyzőkönyv, de ha a lovat papír nélkül szállítja, és megállítják, már nem állja meg a helyét a "kit érdekel" hozzáállás!


Néha sírok mikor olvasom a lovas témát... Remélem a többség jobban tud lovagolni, mint ahogy a szövegértés megy...

2012. márc. 5. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!