Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagy baj? (lent tovább)

Ez nagy baj? (lent tovább)

Figyelt kérdés
Tegnap a testvérem meg én sétáltunk a kutyával a folyóparton. A tesóm átment a gát túloldalára, a kutya meg ott szaladgált körülötte. Aztán mikor már nem láttam őket, tesóm elkezdett kiabálni a kutyával, hogy hagyja abba, elég legyen, stb... Odafutottam hozzájuk, és láttam, hogy a kutya az egyik tanya körül kerget egy kacsát. Miree odaértem, szegény kacsa eléggé kifulladt, és ráordítottam a kutyára, hogy most azonnal fejezze be, aztán magamhoz hívtam. Rögtön jött oda, de amikor közeledett, láttam, hogy véres a szája. Először azt hittem, hogy megcsípte a kacsa, és ő vérzik, de mivel nem találtam rajta sérülést, a kacsa vérezhetett. Nagy baj hogy megkergetett, és még meg is sebesített egy állatot, mert miután visszajött nem szidhattam le, mert azt hitte volna, hogy rossz, mert visszajött. Mit kellett volna tennem?
2012. márc. 16. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen meg kellett volna szidni, de ha nem simogadtad(dicsérted) meg akkor talán nem vette jó dolognak! Amúgy milyen fajta, mert ha vadászutyaa lehet hogy nem birod egykönnyen leszoktatni róla!!
2012. márc. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megszidni semmi értelme nem lett volna, miután odahívtad. A megoldás ilyenkor az, hogy nem hívod, hanem odamész és megbünteted. Akkor senki nem keveredik ellentmondásba :)
2012. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

(Kínai kopaszkutya, szőrös változatban)

Köszönöm a válaszokat. Legközelebb majd jobban figyelek...

2012. márc. 16. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve még jobb megoldás, ha nem megbünteted, hanem odamész, és leülteted, rákényszeríted, hogy nyugodtan nézze a kacsákat. Eleve gyakoroltasd vele a "nem vdászunk" üzemmódot, ültesd le néha kacsákat meg mindenféle állatokat nézni, hogy tudja, hogy az az elvárás, hogy nézze őket levegőnek.
2012. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Suliban úgy szokták, hogy ha messze van, és rosszat csinál, nagyon márgesen, büntetésként ráordítanak, aztán már kedves hangon hívják magukoz. A kutya elég okos, megkülönbözteti, hogy miért volt a kiáltás, utána pedig miért a kedvesség.
2012. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!