Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mi lehet a baja a...

Segítség! Mi lehet a baja a kutyámnak, ha egyszer csak lefekszik, rángatózni kezd először a lába majd az egész teste.8 éves, keverék. Ez epilepszia? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 12:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mindenképpen egy normális orvost keresnék, ez a doki nem százas...

Minden egyes rohamnál sajnos elég sok idegsejt pusztul...

Kutyáknál szerencsére gyógyszerrel jobb eredményeket érnek el, mint mondjuk cicáknál...

Azért fontos, hogy gyógyszert kapjon, mert így hamar jönnek az olyan tünetek, hogy a kutya agresszív lesz például.



Az, hogy roham alatt simogatod-e vagy nem, tök mindegy, ilyenkor semmit nem érzékel a környezetéből.

(ha magamból indulok ki, emberként én nem örülök, ha piszkálnak.)

Esetleg halk, nyugtató beszéd, de igazából ilyen fokú rosszullétnél ez nem tesz csodát.


Csodát az tesz, ha azonnal viszitek orvoshoz, aki görcsoldó injekciót ad neki.


Amit még tehetsz:

Figyeld, hogy ne nyelje le vagy harapja el a nyelvét!


És végig legyen mellette valaki, mert a rángás lehet olyan erős, hogy saját magának sérülést okoz, gyakran eltörik valamije!



Szegény kutyus...

Jobbulást neki!


Ha esetleg Biatorbágy közelében laktok, keressétek fel Dr. Soós Ferencet, ő olcsó (sok kicsi sokra megy elven dolgozik) és a megye 3 legjobb dokijában benne van.

2012. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ja és gondolom, már tapasztaltátok, hogy a záróizmok is elernyednek, bepisil, bekakil szegény, ezért érdemes valami rongyot tenni alá, hogy ha baleset van, csak minimális bélsárban fetrengjen, ne kenjen szét magán mindent.
2012. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az utóbbiakat szerencsére még nem tapasztaltam, köszönöm szépen a sok segítséget!
2012. márc. 17. 16:22
 14/16 Bozsikrisz ***** válasza:

[link]


Ha van rá lehetőséged, vidd el dr. Kiss Gabriellához. Ez az ő szakterülete, biztos vagyok benne, hogy tud segíteni, illetve pontos diagnózist felállítani.

2012. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 18. 20:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát figyelj nem akarok hülyeséget mondani de én azt olvastam hogy mikor vége a rohamnak jobb az állatnak egy sötét kis szobában ahol meg tud nyugodni.(egyedül!)
2013. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!