Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja? Mit tegyek addig?

Nem lesz baja? Mit tegyek addig?

Figyelt kérdés
Belement egy kullancs a kutyusom fülébe, nem teljesen balülre hanem a szélére és most vettem észre...Az a baj én félek tőle nem merem kivenni. A párom pedig este 11 órakkor ér haza a munkából mert délutános ő ki tudja venni neki... Ma negyed 1 fele mehetett bele mert reggel még nem volt benne és ebben az időpontban negyed egykor vitte le a párom......
2012. márc. 17. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez még nem a világ vége, de a kullancs a befúródást követő 4. órától fertőz.


Figyi nem olyan nehéz kiszedni.

Én sem rajongok értük (pláne, mert pókfóbiám van és a kullancs ugyebár pókszabású), de fogok egy csipeszt, elkapom a nyakánál (a legközelebb a bemeneti ponthoz) és csavarva kihúzom.


Amit ne csinálj:

Ne kenj rá olajat, ne vizezd be, ne krémezd be stb, mert ha a kullancs haldoklik, beleöklendezi a kutyába a nyálat, és ha fertőzött volt, akkor garantált a baj.


Csipesz.


Nem kell kullancscsipesz, a legjobb a házi szemöldökcsipesz.

2012. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen csak én már egyszer szakította bele kullancsot, a doki operálta ki de hála istennek nem lett baja... de ugye nem döglik bele????
2012. márc. 17. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól kevésbé lesz baja, ha beleszakad a feje. Az majd idővel kilökődik.
2012. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

... hát egy beszakadt fejjel azért nem kel dokihoz rohanni...:)

Ott lehet egy kis gyulladás, de azt a szervezet szépen magától kilöki.

(Tudod, belém hány kullancs ment gyerekkoromban, és ebből hánynak szakadt be a feje?:D)



Belehalni nem hiszem, hogy bele fog.

Amúgy sem minden kullancs fertőzött.

ha meg fertőzött, még akkor sem biztos, hogy átadja a kutyának.


De ha fertőzött és át is adja, tudtommal akkor lyme kór vagy agyhártyagyulladás a két opció...

(De lehet terjesztenek még mást is, én ezekről tudok.)


Ha ennyire aggódsz, kérdezd meg a dokit, hogy ezt hogy kezelik kutyáknál...


Minden esetre ha ez segít, én egyszer 87 bébikullancsot (szabad szemmel alig látható, sárgás-átlátszó kis izék) szedtem ki magamból egy erdei túra után, valószínűleg egy kullancsbölcsőbe sikerült belegázolnom, mégis túléltem, semmi bajom nem lett...)


Egyre több a fertőzött kullancs, de ahhoz azért egy kis pech is kell, hogy elkapj valamilyen kórt...

2012. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, ha beleszakad, az a lényeg, hogy gyorsan, egy határozott mozdulattal szedd ki, ne tökölj vele, mert haldoklás meg erőlködés közben köpdösi tele bacikkal a kutyát. Ha gyorsan vége van, egy rántás és kész, akkor hiába marad ott a feje, semmi baja nem lesz. Majd kiesik, a fej önmagában nem bánt senkit, minden urbánus legenda ellenére.
2012. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!