Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny, vagy lehetséges,...

Féltékeny, vagy lehetséges, hogy átvette felette az irányítást?

Figyelt kérdés

2 kutyám van,egy 5 és fél éves kaukázusi keverék,meg egy 10 hónapos németjuhász. Mostanság arra lettem figyelmes,hogy a fiatalabbik úgy csinál mintha féltékeny lenne az idősebbre. Példa:sétánál egy vadászlesben szoktunk pihenni. Általában amikor odaérek,a kicsi már fent vár a lesen,majd amikor felmegyek én is,nyüszítve a nyakamba ugrik és mindent elkövet,hogy a nagyobbikat kiszorítsa melőllem (ameddig rá nem szólok,utána abbahagyja)Ez volt az első ami feltűnt,de betudtam féltékenységnek(csak furcsáltam,hogy a fiatalabbik csinálja és nem az idősebb).

Pár napja meg azt láttam,hogy amikor a kicsi házánál/kajás táljánál teszek-veszek,a kicsi elzavarja onnan a nagyot.Eddig oké,jogos,csakhogy előfordul,hogy a saját helyéről is elzavarja a nagyobbat ha ott vagyok. Ezen már kiakadtam :D Itt kezdtem el azon gondolkodni,hogy lehetséges,hogy a kicsi máris magasabb pozícióba került mint a nagy? Vagy csak ennyire türelmes az idősebbik?

Bocsánat a kisregényért :)


2012. márc. 18. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A kicsi több időt igényel szerintem, azért ilyen. A nagy meg szerintem is csak tűri, majd egyszer oda kap neki azt majd nem fogja ezt csinálni.:) Vagy egyszerűen ne enged neki (kicsinek), h ezt csinálja. Nekem is 2 kutyám van de az én kutyám a nagyobbik az nagyon féltékeny.:) Megsimogatom a kicsi kutyámat azt az már jön oda hozzám löki el a kezemet h őt simogassam.:D
2012. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mint "falkavezérnek", neked lenne felelősséged, hogy béként teremts a falkátokban, és mindkettőt megvédd a másik túlzott tolakodásától.


Én alapból ilyeneket nem hagynék a kicsinek, ha a szándékot észreveszem, azonnal rászólok, és nem engedem neki, hogy esélye legyen megpróbálni a másikat kiszorítani.


Nekem egy 9 hónapos boxerem és egy 12 éves keverék kutyám van, de teljes a béke, mert az ilyeneknek rögtön elejét vettem.


Szerintem gondolkodj el azon, mi az a határ, amit a kutyáidnak szabad és nem (mindkettőnek kivétel nélkül), és mindkettővel szemben következetesen tartsd be az akaratodat, és nem lesz gond. :)


Következetesség, kitartás, türelem. :)

2012. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kicsi uralkodni probal a nagyon de ezt nem szabad engedni.
2012. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!