Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 2 éves gyerekne...

Hogy lehet egy 2 éves gyereknek megmagyarázni, hogy finoman bánjon egy kiskutyával és ne legyen rá féltékeny?

Figyelt kérdés
Sziasztok!1 hónapja kezdődött a történet.Dec.29-én vettünk egy yorki kiskutyát a 8 éves és 19 hós kislányunk mellé!Nagy volt az öröm 2 napig....aztán a pici elkezdte bántani a kutyus!Rálépett.odazárta az ajtóval stb.!Akárhogy próbáltam tanítani neki,hogy nem szabad annál jobban csinálta!Azt tudni,kell,hogy elég akaratos és önfejű a kicsi!:(2 hétig volt nálunk a kutyus,mert eladtam!Nem tudtam a helyzettel mit kezdeni és féltem,hogy nagy baj fog történni a kutyussal!Ez lassan 3 hete történt,de a mai napig nem tudtam feldolgozni!Hiányzik a kutyus és bánt ez az egész dolog,mert ügye ott van a nagylányom is aki zokogva engedte el a kutyust és én is nagyon megszerettem a kutyát!Gyerekkori álmom volt,hogy egyszer lesz egy yorkim és most minden füstbe ment!Várjak még pár évet vagy ha úgy látom,hogy komolyodot a kicsi nyáron vehetek egy másikat?Segítsetek mit kellene csinálnom?!Nagyon tanácstalan vagyok!Csak normális válaszokat szeretnék gyerek szídás nélkül!Nagyon köszönöm!:)

2012. jan. 28. 15:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Arra nem gondoltál, hogy ettől csak rosszabb lesz? Eladtad a kutyád, tehát a gyerek elérte amit akart. Ezután még akaratosabb lesz. Különben is attól hogy kicsi a gyerek még nem azt jelenti hogy irányíthat téged, az életed meg másokét (pl a nagyobb gyerek). Sok anyuka itt rontja el. A gyereknek kell alkalmazkodni. Ha kitartóbb lettél volna akkor elérhetted volna amit akarsz, meg aztán ne mondd hogy egy ekkora gyereket nem tudsz megakadályozni hogy a kutya közelébe menjen. El is lehet őket zárni egy időre egymástól.
2012. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Gyereknevelési tanácsot nem a kutyakategóriába fogsz kapni.

Gyermek pszichológussal/tanácsadóval kell konzultálni mert ha ilyen egy kutyával és ennyire nem tudod kezelni akkor bizony minden téren problémás a gyerek.

A yorki alapból nem való kisgyerek mellé, nem véletlenül "csesztetjük" azokat a kisgyerekeseket akik yorkit akarnak. Most már te is érted, hogy ez egy törékeny, érzékeny fajta, és sem fizikailag sem idegileg nem bírja a nyúzást.


Én azt tanácsolom hogy mindenképpen várj még pár évet, koncentrálj a gyerekre hisz úgy tűnik vannak vele nehézségek. Ha nagyon szeretnétek kutyák, nem is rögtön de rövidebb időn belül egy gyerekesebb, masszívabb fajtát talán bevállalhatnátok (bischon, schnauzer, shi-tzu, mopsz, lhasa apso, cavalier king...) de csak ha valamennyire javult a helyzet a kölökkel.

2012. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
3 válaszadónak köszönöm a választ!nincs a gyerekkel gond ezért mertünk mellé kutyust venni!Mi se gondoltuk,hogy így fog reagálni a kutyára!Gyerekkel szépen játszik éa egy tüneményes kislány!:)
2012. jan. 28. 15:49
 4/26 anonim ***** válasza:
22%

Jaj egyszerűen nem is értelek titeket válaszolók!

Hogy lehet kijelenteni egy 2 éves gyerekre hogy neveletlen?! Na, szerintem előbb próbáljátok ki hogy milyen ennyi idős gyerkőc anyukájának lenni, és csak utána osszatok észt!


Kérdező!

Sajnos várnod kell, míg a pici megnő kb. 5-6 éves korára már el tudja fogadni hogy a kiskutya nem egy aranyos kis szőrös játék. 2 évesen ezt hogy is tudná? Gondolom élvezte ahogy szaladgál, ő pedig húzni-vonni szerette volna.

Elhiszem hogy szeretnél kutyust te is, de majd eljön az idő. Egy yorki amúgy is lelkis típus, szóval nagy odafigyelés, szeretet, nyugodt légkör kell neki, különben beteg is lehet tőle.

A miénk konkrétan hasmenés-hányás kapta el 2-szer amikor környezetváltozásra (kutyapanzió) volt ítélve és az annyira megviselte lelkileg hogy az ominózus hét után 2 hétig injekciókúrára jártunk vele, lelki ok játszott közre-- a kutyadoki szerint.

Szóval most jól cselekedtél, még időben észrevetted hogy ez így nem fog működni, de hidd el később a kicsi is ugyanolyan szeretettel fogja abajgatni a kutyust majd ha lesz.

2012. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Hülyeség volt ilyen pici gyerek mellé yorkiet venni.... És miért nem a tenyésztőhöz vitted vissza? Tudja egyáltalán, hogy nem tudtad a kutyáját tovább tartani?
2012. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: rengeteg ember és kutya nő fel egymás mellett és nincs gondjuk, nem úgy mint a kérdezőnek pedig nem várnak addig amíg a gyerek nagy lesz.
2012. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Képzeld tudja a tenyésztő!Ő segített eladni a kölyköt!Mivel szerződéses volt a kicsi így kellett hozzá a tenyésztő!
2012. jan. 28. 15:54
 8/26 anonim ***** válasza:
28%

87%-os!


Már megbocsáss, de ha veszek egy kutyát, és úgy gondolom továbbadom, akkor miért kellene beszámolnom erről annak akitől eredetileg vettem a kutyát?????

Ezt ki tudnád fejteni? Vagy csak mindenáron be akartál szólni a kérdezőnek és hajtani a semmit?


Amúgy itt ti mindannyian a semmit hajtjátok, mert így névtelenül, arctalanul nagy vagányság fröcsögni a rosszindulatot, szidni egy anyukát és szidni egy 2 éves csöppséget! Gratulálok mindannyiótoknak, sok eszetek van! Bizonyára mindannyian nevelési tanácsadók vagytok! Megkockáztatom a legtöbbeteknek még gyereke sincs....

Pff... szánalmasak vagytok, és még ti dumáltok???

2012. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm!Látom Ő érti amit leírtam!Úgy látom,hogy itt ÁLLATOK közé jöttem akik még a kérdést se tudják értelmezni!Szerintem a 19 hós kislányom értelmesebb,mint itt egyes emberek!
2012. jan. 28. 15:59
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Hát lehet hogy nincs csak tudod a legtöbbünk szerintem felnőtt állatok mellett anélkül hogy kinyírta volna! Ez alapján pedig nem lehet olyan lehetetlen dolog! :) Különben is a kérdező rakta ide a kérdését...
2012. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!