Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házban kutya-macska nyugi...

Házban kutya-macska nyugi van, kertben pedig kergetés. Megölheti?

Figyelt kérdés

A kutya nagyrészt bent van a házban velünk, és a macskák is, a házon belül semmi gond nincs már, kicsit figyeli őket, de van hogy a hasa alatt is átbújnak nem kap oda a kutya.

Amint kint vannak már nem olyan egyszerű a helyzet, teljesen rágörcsöl a macskára és mindenképp menekülésre akarja sarkalni. Addig ugatja (farok csóválva) amíg az el nem iramodik. Viszont félek hogy ha egyszer utoléri a kergetés hevében megölheti?

Elég lasztis kutya, lehet egy szőrös labdának nézi az udvaron, ami csak azért van hogy legyen mit kergetni :S



2012. márc. 19. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem állítod le ezt a viselkedését?

Nekem is volt kutya-macska együtt. Kint-bent egyaránt- Az udvaron sem engedtem, hogy hajkurásszák a macskát. Néha a maccs provokálta a fogócskázást, de akkor sosem akarták valóban megfogni.

2012. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kiskorukban kaptad őket, vagy vetted, akkor lehet, hogy jobban össze kellett volna szoktatni őket.:S Szerintem csak az ösztönük játszadozik, hiszen végül is ellenségek. Mi hamarabb le kéne állítanod őket, de szerintem nem lesz baj.:) Általában ha jól kijönnek egymással, nem hinném, hogy megölik egymást. Semmi baj nem lesz.:)
2012. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nézi labdának, tudja ő, hogy az egy macska.

Csak nagy a zsákmányszerző ösztöne, ezért akarja elkapni.

Ha utolóéri, mit csinál?

Az enyém is ilyen, felnőttkorában fogadtam be, de ő bent is el akarta kapni a macskát. Aztán megbékélt vele, kint viszont kergeti. De ha a macska megáll, nem csinál vele semmit, max bökdösi. Úgy már nem olyan érdekes, ha egy helyben van.

2012. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elsősorban.

Aztán egy két válasz:

1) ha kint vagyok simán le tudom állítani, rászólok rögtön otthagyja és visszajön hozzám. De ha nem vagyok ott?!..

2) nem kiskorukban kerültek össze, a kutyus 5 éves (de neki is volt már cicás együttélése), a macsek 7 de ő már hozzá van szokva a másik kutyánkhoz, csak az új érkezése felkavarta a szőrös lelkivilágát :D

3) a labdás hasonlat csak vicc volt :D

Hát remélem a mi kutyánknak is csak addig lesz vicces a kergetés amíg a macska meg nem áll vagy utol nem éri, és onnantól békén hagyja.

2012. márc. 19. 19:11
 5/5 A kérdező kommentje:
u.i. azóta kiderült, megkergeti de sose bántja :)
2012. máj. 14. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!