Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék?!

Kiskutyát szeretnék?!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyákat, és tudom, hogy ez nagy felelősség, de már régóta szeretnék egyet.Csak az a baj, hogy nem tudom tényleg készen állok-e? Szerintetek mit csináljak? Most leszek 13 és szeretnék egyet, de lehet, hogy inkább későbbre halasztanám.Mit javasoltok?
2012. márc. 19. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha már most kétségeid vannak, akkor tényleg jobb lenne elhalasztani.
2012. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi.
2012. márc. 19. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajtát szeretnél?

Elsőnek a menhelyen nézz körül és ha ott nem találsz neked tetsző kiskutyát akkor nézzél interneten. pl.: kiskutya.hu aprod.hu

Írj privibe ha akarsz valamit kérdezni.:)

Sok sikert a kiskutyához!

2012. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak saját magamról tudom, hogy amióta eszemet tudtam kutyát akartam. (kicsi koromtól) Szüleim nem engedték, és mai 28 éves fejemmel, azt mondom igazuk volt. Most van kutyám és sokkal felelősségteljesebben tudom nevelni, mint akkor tettem volna, ha gyerekként kizárólag az én felelősségem. Mondjuk igaz akkor nem volt ennyi olvasmány, nem volt internet, szóval a mai gyerekek is sokkal tájékozottabbak.


Tedd fel magadnak a kérdést és válaszolj rá őszintén:

- hajlandó vagy minden áldott reggel 1 órával korábban felkelni, hogy suli előtt foglalkozz vele?

- hajlandó vagy a barátokat lemondani csak mert haza kell menned a kutyádhoz, mert te adsz neki enni?

- hajlandó vagy a kakiját összeszedni?

- hajlandó vagy mindennap agyilag foglalkozni vele (tanítani, irányítani, ösztöneit kezelni)?

- előrébb tudod helyezni a kutya igényeit a te kényelmeddel?


Ha ezekre a kérdésekre mind pozitív választ adsz és tisztában vagy vele, hogy ezt mindennap 15 éven keresztül meg kell csinálnod, hogy a kutyádnak kiegyensúlyozott boldog élete legyen, akkor készen állsz. Ha bizonytalan vagy a válaszban, akkor szerintem még várj vele.

2012. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kutyák közt nőttem, fel de mindig úgy volt, hogy "család kutyája", most megkaptam az enyémet, kölyökkorában HAJNALBAN lekellett vinnem, 2 óránként, sőt, volt, hogy vissza sem aludt, akkor engem sem nagyon hagyott alduni ám, arra is készülj fel. Én nem bántam meg persze, jól nevelt, okos, szófogadó kutyus lett, szerintem jól kezeltem minden helyzetet :) 18/L Ha úgy érzed, várnod kell, akkor egyértelmű, hogy várj. Egyébként szerintem is menhelyeken nézz szét :)
2012. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket.:) Mindenképp menhelyen néznék utána, de amit mondtatok, rájöttem, hogy igaz. Talán inkább várni fogok.:)
2012. márc. 19. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
A többiek már leírták a lényeget, annyiban egészíteném ki, hogy menhelyre jelentkezhetsz ideiglenes befogadónak (persze ha a szüleid belemennek), és így addig lesz nálatok 1-1kutya amíg végleges gazdira nem talál. Neked is lesz kutyád, kipróbálhatod, hogy elbírnál e ekkora felelősséggel és ha mégsem, akkor sem 5-10évre előre kötötted le magad a kutyával, hanem lehet, hogy csak pár hétre, esetleg 1-2hónapra. Ha egy ilyen tapasztalat után is úgy gondolod, hogy kész vagy arra, hogy felelősségteljes gazda legyél, akkor örökbe is fogadhatsz egyet, ha nem, akkor sem dőlt össze a világ, kicsit később, érettebb fejjel újra átgondolhatod az egészet.
2012. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tényleg jobb ha vársz, mert amikor tovább tanulsz ,akkor kevesebb időd lesz rá ,arról nem beszélve milyen suliba mész vagy kollégista leszel e, barátnőm is kollégista ,szeretne kutyát,de nem lenne rá ideje ,ezért a szülei meg se engedik neki..a többi dolgot már elmondták :)
2012. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi mindenkinek.
2012. márc. 19. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!