Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kiskutyát milyen nehéz...

Tacskó kiskutyát milyen nehéz szobatisztaságra nevelni? Nagyon Fontos

Figyelt kérdés

Egy 3 hónapos kanról van szó még nincs meg de holnap meg lesz ezért nagyon fontosak lennének a válaszok a tacskókat általában nehéz szobatisztaságra nevelni? kinti benti kutya lesz. Egyáltalán HOGY KEZDJEK HOZZÁ? tapasztalatok, tanácsok is jöhetnek

előre is köszi


2012. márc. 16. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

NEM fogsz értelmes választ kapni. Nem azért, mert bunkók a válaszolók, csak EGYMILLIÓ ilyen kérdés van itt is, meg máshol is. De csak a kedvedért:


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=kutya+szobat..



...és akkor most visszakérdezek: ha gyermeked születik, akkor fogsz először hallani a pelenkacseréről, oltásokról, egyéb dolgokról, amikor bármelyik percben szülhetsz???

2012. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia engem csak az érdekel hogy miért Nagyon Fontos a válasz?
2012. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan egyszerű, mint bármelyik másik kutyát. Olvass utánaa neten, könyvekben, akárhol, mint ahogy általában a kutyatartásnak és -nevelésnek, mert szükséged lesz rá. Nem lehet úgy kutyát tartani, hogy csak annyit tudsz róla, hogy aranyos és etetni kell.
2012. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azért koszi utana olvastam konyvekben csak tapasztalatok is segítettek volna és mar nagyjabol meg van hogy szeretnem es azert fontos mert HOLNAP LESZ MEG!
2012. márc. 16. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne nemház. Nekem is egy kan van.

Én ez alapján tanítottam neki:

Szobatisztaság: Szobatisztaságra minden kutya megtanítható, függetlenül a korától, vagy ivarától. Ahogy az embergyerek sem szobatisztán születik, hanem annak kialakulása egy bizonyos korhoz kötötten alakul ki, ugyanígy van ez a kutyakölyökkel is. Általában egy kiskutya minden egyéb ráhatás nélkül is előbb utóbb szobatisztává válik, de van pár módszer, amellyel gyorsíthatjuk ezt a folyamatot. A kölyök legtöbbször evés, alvás, ivás, játék után akarja elvégezni a dolgát, így ha e tevékenységek után időzítjük levitelét/kiengedését, nagyobb esélyünk van elkapni az eseményt. Ha kertünk van, azaz kertes házban akarjuk szobatisztaságra szoktatni, akkor is menjünk ki vele mindig. Amikor kiskutyánk kint végezte el a dolgát, mindig nagyon dicsérjük meg, és örüljünk látványosan annak, hogy nekünk milyen ügyes és okos kutyánk van. Ez jó hatással szokott lenni rájuk és könnyen megértik, minek is örülünk ennyire. A szobatisztaságra nevelést nagymértékben elősegíti az, ha gyakran visszük le/engedjük ki a kölyköt. Így többször kap lehetőséget dolga elvégzésére.Az orrát NEM SZABAD belenyomni a pisi-kakijába! EZ TÉVHIT, hogy ettől ő szobatiszta lesz!!!

2012. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akik a könyveket meg az egéy bismertetőket írják, azok általában tapasztalatból teszik ezt, nem hasraütésszerűen.
2012. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi szepen nekem is kb ez volt a velemenyem
2012. márc. 16. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!