Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó nekem?

Milyen kutya lenne jó nekem?

Figyelt kérdés
Egy átlagos mozgásigényű kutyust szeretnék(kb. napi 1-2 óra foglalkozás). Szőre mindegy milyen. Kinti-benti kutyus lenne, inkább családi kutya(pl. szereti a gyerekeket, jól elvan más állatokkal). Méretre kb.30-60cm marmagasságút szeretnék kb.
2012. márc. 20. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A golden retriver nagyon szereti a gyerekeket, családi kutya, nagyon okos!! :-)
2012. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem már a goldeneket, de azt hallottam róluk, hogy hamar "bekattannak"(hogy egyszer csak hirtelen minden ok nélkül megharapnak...stb.) De azért köszi:)
2012. márc. 20. 17:43
 3/15 petrusi ***** válasza:
90%
Közép schnauzer.Erős területvédő, de ha ez nem baj, akkor tökéletes családtag válna belőle.
2012. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Több tucat fajta szóba jöhet...próbáld leszűkíteni a fajták körét az elvárásaid, általad nyújtott körülmények alapján.
2012. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk kicsikoromtol kezve amerika staffordshire terrierünk volt 1-2 éves voltam amikor megvettünk az elsöt és mi azota sem vàltottunk fajtàt nekünk nagyon bevàlt... rövidszörü igy nem igényel különösebben sok àpolàst a szöre és könnyebb utàna takaritani,nem különösebben beteges fajta( bàr azok a betegségek amik a nagytestü kutyàkra jellemzö (csipödiszplàzia,térdficam,ilyesmi...)azok rà is vonatkozik persze ezek a betegségek egy jo tenyésztönél kicsi az esélye hogy elöfordul,nem eszik tùl sokat kb térdig ér,1-2 ora napi mozgàs elég neki,imàdja a gyerekeket (szerintem föleg azért jo kissebb gyerekek mellé is mert ha pl meghùzzàk a farkàt,vagy ràlépnek a làbàra nem harap vissza mert nagyon nagy a fàjdalom küszöbe) nagyon türelmes,imàdja a törödést,stb... Bàr ivarérett koràba több törödést és szigort igényel mert elég makacs kutya.1 éves koràtol érdemes iskolàba jàrni vele hogy késöbb könnyebb legyen vele.

Ha kicsikoràtol kezdve màs àllatokkal van akkor elfogadja öket de ha elöbb jön a kutya és utàna a többi àllat akkor màr problémàs mert akkor a hàzat a sajàt területének tekinti és nem türi meg a betolakodokat!

Ha érdekel akk tudok egy jo tenyésztöt

2012. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Szilvi mire gondolsz? Mit szűkítsek még?

A snaci nekem is nagyon tetszik, amúgy, de még majd meglátom:)

Az amstaff is nagyon tetszik, csak szerintem nem tudnék hozzá olyan keménykezű lenni, mint kéne.

2012. márc. 20. 18:35
 7/15 anonim válasza:
A goldenek amúgy ha rendesen vannak nevelve meg foglalkoztatva akkor nem őrülnek meg de mondjuk elég hízékonyak ahogy a labradorok is - amik szintén jó családi kutyák... De amúgy akármilyen kutyát szeretnétek a nevelése és a szocializációja is sokat számít, én a terrier féléket nem ajánlom annyira mert elég makacsak (mondjuk nekünk van egy Wesztink aki nagyon kedves és bírja a kicsi babákat is de a tanításához sok türelem kel)
2012. márc. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
amstaffot ne valassz,nem a fajta ellen vagyok mivel nekem is az van,uganilyen helyzetben voltam mint te,irtak hogy elso kutyanak nem valo de en megis ilyet vettem.nem bantam meg,de en sem az a eroskezu gazdi vagyo,igy a kis csibesz ki is hasznalja.imadom ot.a rosszasaga ellenere nagyon szereto.bujik,puszilgat,szeretetehesek.viszont nagyon sok foglalkozast igenyel.
2012. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálam van ideiglenesben egy snauzer keverék kislány,ha esetleg érdekel! :) Kb 8-9 hetes. Pénteken kellene vissza mennie a menhelyre :(( Jó lenne addig gazdit találni neki. Tüneményes kis gombóc kutyus,életvidám,kedves,karakán és ahogy elnézem remek házőrző válik belőle. Ha érdekel küldök képeket! :)
2012. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A golden szerintem egyáltalán nem bekattanós. Nekünk is az van, és a 3 éves húgom egyedül merem hagyni vele! Az húzkodja a kutya szőrét stb, a kutya meg csak fexik.
2012. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!