Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek Rottweileremmel?

Mit tegyek Rottweileremmel?

Figyelt kérdés
Van 1 kaukázusi kutyám meg egy Rottweilerem a rottweilerem most 1,5 éves a kaukázusim is annyi egyszerre lettek hozva kisebb korukba úgy 10 hónapos korukig a kaukázusi verte a rottit de most más a helyzet sokkal nagyobb a kaukázusim de már nem bír el a rottival pedig sokkal nagyobb. És csak ha kimegyek akkor hadják abba ha rájukszólok de mindenen összeverekednek és mindig a roti jön ki győztesen.Légyszi tippeket.

2012. márc. 20. 19:10
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
xD minden kutya harci ha arra van nevelve.... szerintem
2012. márc. 20. 19:25
 12/44 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, most mi a kérdés lényege? Azt szeretnéd, hogy ne verekedjenek össze, vagy hogy ne a roti győzzön, mert ez számomra nem derült ki a kérdésből. Minden egyes verekedésnél le kell őket állítani, büntetni őket. Jó lenne ivartalanítani mindkettőt, akkor kevesebb lenne az összetűzés.
2012. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
az lenne a lényeg hogy a Rottit leálítsam mert ahogy látom az megy mindig nekifele lehet hogy a kiskorábba mindig elverte a kaukázusi azért??
2012. márc. 20. 19:30
 14/44 anonim ***** válasza:
A rotik általában nem tűrik el más kutyáktól, hogy ledominálják őket, de nem szabad megengedni, hogy emiatt összeverekedjenek. Még azelőtt kellene leállítani őt, mielőtt elindulna a verekedés. Ha látod rajta a domináló jelzéseket, akkor szidd le, küldd el a másik kutyádtól. Dominancia gyakorlatokat jó lenne vele csinálni, sok helyen megtalálod a neten. Mert az, hogy fitogtatja az erejét, és mutogatja ő milyen nagylegény nem csak a másik kutyának szól, hanem neked is. Nem lehet ő a főnök, nincs joga dominálgatni még a másik kutyát sem. Ha nem állítod le, akkor előbb-utóbb fejébe veszi, hogy nálad is bepróbálkozik, hátha feléd tud kerülni a rangsorban. Az nem baj, hogy a roti előbbre van a kaunál a rangsorban, de azt nem szabad engedni, hogy emiatt állandóan nekimenjen a másiknak.
2012. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Csak "birkóznak" vagy tépik egymást? Nekem is két hím kutyám van, de fel kell tudni ismerni mikor tépi egymást két kutya és mikor csak rivalizálnak vagy "birkóznak". Nálad a két kutya, komolyan tépi egymást?
2012. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Ivartalanítsd őket, mert később komoly sérülések is lehetnek.

1,5 éves roti már majdnem felnőttnek számít, a kaukázusi még bőven kölyök, ezek az óriás testű kutyák kb. 2,5-3 éves korukra fogják elérni a végleges méretüket és fejben is addigra lesznek felnőttek.

Addig a roti fogja verni és akár komoly sérüléseket is okozhat, később a kau fogja durván megtorolni ezeket, akkor meg a rotit viheted varratni állandóan.

Egyszóval: ivartalanítás.


Inkább a rotit, a pásztorkutyák sokkal inkább elvannak falkában. A roti sajnos egy kevésbé agyas kutya.

2012. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt ilyen kutyám még hogy nekemforduljon de ezt mindig megcsunálom jó nevelt mindkettő és szinte csak akkor van velük baj ha ott vagyok csak kicsit messzeb és jönne utánam a kau és a rotti egyből neki meg amikor rászólok elengedi a kaut és jönn hozzám.És olyan leirhatatlanul tud bocsánatot kérni hogy csak na olyankor nagyon aranyos
2012. márc. 20. 19:44
 18/44 anonim ***** válasza:
56%
Minél előbb ivartanítod őket, annál nagyobb az esély rá, hogy nem rögzülnek az ivarosodással felvett rossz "szokások". Ivartalanítás után kevésbé lesznek dominánsak. Most egy csomó helyen ivartalanítási akció van.
2012. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

A roti sajnos egy kevésbé agyas kutya.

cutsó komment evvel nem értek egyet szerintem egyik legokasabb kutya és az a baj hogy a kau-szerintem még ha felnőtt lesz akkor se tudja vagy megvdeni magát mert lehet hogy nagy de nincs olyan erő benne mint a rottiba és inkább a kaut féltem

2012. márc. 20. 19:47
 20/44 anonim ***** válasza:

Ezt az "agyast" a szocializáció terén értettem. A kutyaiskolákban miért van az, hogy ritka, hogy rotit elengednek a többi kutyával? Pásztorkutyát viszont nem is egyet.

Hát egyenlő esélyek és dominancia mellett nem sok esélyt adnék egy 40-50kg-os rotinak egy 60-80kg-os kau ellen. A pásztorkutyák harcmodora sokkal kifinomultabb és kifizetődőbb. + a bundája is sokkal többet felfog.

2012. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!