Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív lett a kutyám vagy...

Agresszív lett a kutyám vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kis segítségre lenne szükségem. Van két kutyám, mindegyik 8 éves, egy alomból hoztuk őket ugyan azon a napon. 8 éve együtt vannak mindennap,sosem voltak elkerítve egymástól. Az utóbbi időkben a kisebbik, aki kiskorában nagyon félt az emberektől, neki megy a másiknak. Már 3x előfordult hogy simogattam a kisebbet, a nagyobb oda jött hozzám és a kicsi neki ment. Volt amikor csak feküdt valahol a kicsi, elsétált mellette a másik és megint neki ment. Most is jöttem haza a bevásárlásból, megsimogattam és egymásnak ugrottak. A kicsinek most van egy pici seb az orrán és vérzik az orra. Ezek az utóbbi 4-5 napban történt és eddig minden rendben volt. Mi lehet vele? Agresszív lett? Nagyon köszönöm a segítséget.
máj. 29. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Egy neműek? Ivarosak?


Érdekes,hogy egy korú és testvérek is,aztán 8 évig semmi baj nem volt.


Egy kutyatrénert megkérdeznék erről,ne hogy elhatalmasodjon a probléma!

máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mindegyik nőstény és ivaros. Édesapám nem engedte az ivartalanítást..

Köszönöm a válaszodat!:)

máj. 29. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet beteg a kisebb? Ha fájdalma van, akkor önvédelemből támadhat látszólag ok nélkül. A kutyámnak cisztái voltak és ez okozta, hogy félteni kezdte magát. A műtét jól sikerült, de a szokása megmaradt. 12 év után kellett szétválasztani a társától, mert folyton marta, ha elment a közelében.
máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért nem állítottad le az elsőnél úgy, hogy több ilyen ne legyen?

Miért ivarosak?

máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3- Nem tudom, olvastam erről, azt tudom hogy sérve lehet (legalábbis ezt mondta az állatorvos) és azt is mondta hogy ameddig nem zavarja a járásban, addig nem kell vele foglalkozni. Van esély arra hogy az fáj neki, mindenképpen beszélek erről a szüleimmel és az állatorvossal.
máj. 29. 23:17
 6/11 A kérdező kommentje:

4- Hogyan kellett volna leállítamom úgy, hogy több ilyen ne legyen? Egyértelműen szétválasztottam őket, de mivel új dolog volt, nem gondoltam volna hogy többször előfordul. A másodiknál nem voltam ott, a bátyám mesélte.

Mint fentebb írtam, édesapám nem engedte az ivartalanítást, az indokot nem tudom.

máj. 29. 23:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Miért kellett kutya, pláne kettő, ha ennyire nem foglalkoztok velük? Ha még ivartalanítani sem vagytok hajlandóak őket? Mikor látta pl utoljára az állatorvos a kutya sérvét? Mi az, hogy majd akkor kell vele foglalkozni, ha zavarja a járásban? É mindemellett nagyon komoly nevelési és tartási gondok lehetnek, ha nem tudjátok leállítani, hogy egymásnak menjenek.
máj. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kutyatrénert kéne hívni és kivizsgáltatni minimum a kicsit alaposan.

Az alapján, amit írsz inkább irigy, mint agresszív. De, a hirtelen változást mindig ki kell vizsgálni, mert olyan nincs, hogy "ok nélkül" tesz valamit az állat.

máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kutyatréner segítségét kérném mindenképp. Milyen fajta kutyákról van szó?
máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7-Én 17 vagyok,nem Magyarországon élek,de amikor otthon vagyok igyekszem mindent megtenni annak érdekében,hogy a kutyák egészséges és normális életet élnek. 3 éve lakok külföldön, a kutyákról a bátyáim gondoskodnak amikor nem vagyok ott. Havonta min. egyszer otthon vagyok. 8 éve és még mindig foglalkozunk velük, ezért kellett kutya. Mint előbb írtam, apám nem engedte az ivartalanítást, nem én. Ez ellen sajnos mint tini nem tudok sok mindent tenni, akármennyire is szeretnék. A kutya sérvét az orvos 2 hete látta, és ő mondta hogy nem kell vele foglalkozni (műteni) ameddig nem zavarja a járásban. Én mindig figyelem hogy hogy néz ki. A kutyák egészen eddig rendben voltak egymással, egy nagy kertben rohangálnak mindennap, elviszem őket sétálni, időt töltünk velük és rendes kaját kapnak, nem valami olcsó mindennel teli sz*rt.
máj. 30. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!