Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne rohanjon oda idegenekhez?

Figyelt kérdés
mindig odarohan mindenkihez, ez eleinte cuki, de ha nagyobb lesz, mindenkit le fog dönteni a lábáról... és mellesleg nem mindenki szereti a kutyákat, és nem örülnek, ha ráugrál a kutya...
2012. márc. 20. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha használnád a pórázt, amíg nem biztos a kutyád fegyelme.Ha menne, nem engeded, letiltod.Idővel megtanulja, hogy nem szabad, nem érdemes.
2012. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentelőnek igaza van.


Amíg kölyök, mindenkihez odarohan, és megtanulja egy idő után, hogy neki ezt szabad.

S ahogyan leírtad te is, nem mindenki szereti a kutyát, sőt vannak akik allergiások a szőrére.


Tarsd pórázon, s ezzel megkíméled szegény járókelőket is, és magadat is.

2012. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ilyen volt kölyökként. Pórázon is a leghirtelenebb pillanatban is utána ugrott valakihez. Most hároméves, és fokozatosan leszokott róla. Érdeklődik most is, de nem mindenki iránt.
2012. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én a kutyámnak nagy nehezen megtanítottam a "marad" parancsszót. ha azt mondom neki, hogy marad, akkor sétáltatáskor is megáll az útestnél, nem szalad ki a kapun, ha nyitva van, és nem megy oda idegenekhez sem.
2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha kölyöknek érdeklik az emberek, mert az azt jelenti, hogy nyílt kiskutya. :) Tehát érdekli ami körülötte van. :)

Viszont ha már fél éves lesz, elkezdheted tanítani neki, hogy vezényszóra láb mellett haladjon, rád figyeljen. És akkor később garantáltan nem fog odarohanni máshoz.

Az én németjuhászom most másfél éves. Kölyöknek ő is mindenkihez rohant volna, mostmeg póráz nélkül is sétál láb mellett és ha egy macska van előtte, ahhoz sem megy oda. Megtanulta, hogyha azt a vezényszót kapja, hogy "mehetsz", akkor mehet. Addig viszont szorosan, láb mellett jön.

2012. márc. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. márc. 23. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!