Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak kölyökei vannak,...

A kutyámnak kölyökei vannak, mégis tüzel, miért?

Figyelt kérdés
Egy hete születtek meg a kiskutyák, és ma azt tapasztaltam, hogy a kutyám megint tüzel... ez miért lehet? Volt már valaki ilyen helyzetben?

2012. márc. 21. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tüzel. Orvosnak kell megmutatni. De legalább is telefonon értekezni vele.
2012. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

""

Amikor minden kölyök világra jött, a szuka megnyugszik, és szoptatni kezdi őket. Az ellés utáni 2-6 hétben ún. lochia ürül a méhből. Ez a folyadék kezdetben sötét zöldesbarnás színű, esetleg véres, de semmiképp nem bűzös. Később aztán a színe egyre világosabb lesz, és a mennyisége is csökken. A hatodik hét után is fennálló lochia-ürülés a méh elégtelen működésére utal és állatorvoshoz kell fordulni vele.

""

2012. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!! :)
2012. márc. 22. 00:51
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Mi mosolyogni való van ezen? A szuka ebbe napokon belül belepusztulhat ...
2012. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak akkor van probléma, ha a szülést követő 6. héten is fennáll a lochia ürülés. ("A hatodik hét után is fennálló lochia-ürülés a méh elégtelen működésére utal és állatorvoshoz kell fordulni vele. ")

Az én kutyusom 7 napja szült, szóval ebben az időszakban ez normális.

2012. márc. 22. 19:05
 6/8 A kérdező kommentje:
"Az egészséges méhbõl a szülést követõ napon zöldes-barna vagy vörhenyes színû váladék ürül. Ezt követõen vörhenyes színûre majd a 4-5 napokon rózsaszínûre vált a váladék. A 7-8. napon vörhenyes, esetleg barnás színû nyálka ürülhet, sõt néha nyálkacsap alakjában kilóg a hüvelybõl ez, ha nem átható szagú, akkor normális. A méh kb. 2 hét alatt nyugalmi állapotba kerül."
2012. márc. 22. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Attól hogy tudod a google-t használni még nem leszel állatorvos ... ha vérzik akkor baj van, márpedig ha tüzelésnek nézed, akkor vérzik.

Persze googlizni sokkal olcsóbb mint kihivni az állatorvost hogy nézze meg ...

2012. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs baj, mert ha lenne, a vérzésen kívül más tünetei is lennének! De ő vidám és boldog, mint mindig, és már nem vérzik szerencsére. De gondolom te is valamilyen sötét zöld lehetsz, akik annyi "jót" tettek már a világgal :D (máj, tojás, stb.!)



Az orvos semmire sem garancia, úgy gondolom, ha egy ember egészségével szórakoznak, és lehúznak, a kutyával sem viselkednek másként, sajnos. Ezért, csak akkor hívom, ha tényleg baj van, de most nincs baj. Kicsit meg is bántam, h kiírtam a kérdést, de akkor nagyon pánikba estem. Viszont most nagyon örülök, h alaptalan volt a félelmem.

2012. márc. 23. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!